Čtvrťáci v Archeoskanzenu Modrá

Čtvrťáci v Archeoskanzenu Modrá 1

Poznávání minulosti v Modré.

V pondělí 17. března se žáci čtvrtých tříd ZŠ a MŠ Na Výsluní vydali na exkurzi do Archeoskanzenu Modrá, kde poznávali život Slovanů v době Velké Moravy. Výlet byl součástí výuky vlastivědy a pomohl dětem lépe pochopit, jak žili naši předkové před více než tisíci lety.

Po příjezdu žáky čekala komentovaná prohlídka. Průvodce jim přiblížil historii skanzenu i podobu slovanských sídel. Žáci prozkoumávali rekonstrukce dobových obydlí z hlíny, dřeva a rákosu a dozvěděli se, co tehdejší lidé jedli a jak vyráběli předměty denní potřeby.

Přestože počasí nebylo ideální, sníh a chlad nikoho neodradily. Žáci si exkurzi užili a odnesli si nejen nové znalosti, ale i spoustu zážitků. Díky této návštěvě mohli historii zažít na vlastní kůži, nejen se o ní učit z učebnic.

Mgr. Anna Lečbychová