Projekt ERASMUS+

Mezinárodní projekt ZŠ Výsluní

Logo projektu Evropské unie

Program Erasmus+ (europa.eu)

více najdete na stránce https://erasmus-plus.ec.europa.eu/

Co je Erasmus? Program Erasmus je program Evropské unie podporující zahraniční mobilitu studentů a pedagogů a spolupráci ve vzdělávání v Evropě.

Jaké máme možnosti na škole? Na škole v současnosti probíhá environmentálně zaměřený program „Shrink your ecological footprint“. Od září 2021 se bude podle epidemiologické situace opět cestovat do partnerských škol ve Švédsku a Řecku.

Co mě to bude stát? Nic, veškeré výdaje na cestování i ubytování jsou hrazeny z fondu EU. Jedinou podmínkou, kterou je potřeba splnit je poskytnout na oplátku ubytování pro zahraničního studenta, u kterého bude i vaše dítě při jeho pobytu v cizí zemi.

​Proč za to stojí? Schopnost komunikovat s lidmi z celého světa je dnes k nezaplacení. Projekt pomáhá vychovávat generaci otevřených a aktivních mladých lidí a těší se velké podpoře Evropské unie a Domu zahraniční spolupráce (DZS). Návštěva zahraničního studenta ve vaší škole je atraktivní alternativou k běžným hodinám a stane se obohacujícím a inspirativním zážitkem pro obě strany.

Cíle projektu:

• Logo projektu - Program Erasmus+(evropa.eu)zapojení žáků do tohoto mezinárodního projektu
  • výměna zkušenosti žáků prostřednictvím etwinningu, videokonferencí, webu…
  • práce s etwinningem a webem projektu
  • zdokonalení se v anglickém jazyce
  • inspirace ze zahraničních škol
  • sdílení zkušeností různých zemí a kultur
  • výměna zkušeností koordinátorů

Zapojené školy

ZŠ Na Výsluní Uherský Brod, Na Výsluní 2047, Česká republika​

IV LICEUM Ogólnoksztalcace, Ruda Slaska, Poland​

Varvakeio Model Gymnasium, Athens, Greece​

Hagalidskolan, Staffanstorp, Sweden​

IESO Gabriel García Marquez, Tietar, Spain​

35 let programu Erasmus+

Vše začíná zde: 35 let programu Erasmus+ | Program Erasmus+ (europa.eu) - více najdete na stránce https://erasmus-plus.ec.europa.eu/about-erasmus/35-years-of-erasmus

Erasmus + 2020 v číslech

Únor 2024-Erasmus týden z pohledu žáků.

Datum: 12. 2. 2024

4. – 10. února 2024
V březnu a květnu navštíví naši žáci Belgii a Španělsko

Logo programu

Mobility Erasmus+ pro učitele ZŠ a MŠ Na Výsluní

Datum: 31. 12. 2023

Díky úspěšné žádosti 2021KA1 v programu Erasmus+ mělo 10 vybraných pedagogů ZŠ a MŠ Na Výsluní Uherský Brod v letech 2021 - 2023 možnost vycestovat na 7-14 dní do zahraničí a zúčastnit se jazykových pobytů se školením.

Učíme v 21.století - Erasmus stáže pro učitele

Datum: 29. 8. 2023

Učíme v 21.století - Erasmus stáže pro učitele

Erasmus+ Nové pomůcky do výuky

Datum: 21. 6. 2023

Díky ušetřeným penězům v programu Erasmus se nám podařilo nakoupit velké množství pomůcek do hodin angličtiny, které korespondují se zkušenostmi získanými během zahraničních výjezdů.

ZŠ a MŠ Na Výsluní míří do Evropy!

Datum: 1. 2. 2023

S potěšením oznamujeme, že nelehká práce projektového týmu Erasmus+ pod vedením koordinátorky Martiny Kůdelové se vyplatila.

Magazín Uherský Brod 28. 5. 2022

Brána jazyků se na týden otevřela v ZŠ Na Výsluní

Datum: 29. 5. 2022

Brána jazyků se na týden otevřela v ZŠ Na Výsluní

Návštěva v ČR

Datum: 23. 5. 2022

ZŠ Na Výsluní snižuje svoji ekologickou stopu v rámci programu Erasmus

Logo projektu

Výměnný pobyt ve Švédsku

Datum: 21. 3. 2022

Naše škola se před dvěma lety zapojila do mezinárodního projektu ERASMUS, za účelem seznámit studenty se způsoby, kterými se dá pomoct našemu životnímu prostředí a zlepšit používání angličtiny v každodenních situacích.

ZŠ Na Výsluní RULEEEZ!!!!

Datum: 26. 8. 2021

Erasmus tým školy v čele s paní ředitelkou PeadDr. Dagmar Bistrou získal i v letošním školním roce finanční dotaci z programu Erasmus+ na projekt s názvem Zapojme všechny!, který je zaměřen na podporu vysoce kvalitních zahraničních mobilit učitelů školy.

Mezinárodní týmy na ZŠ Na Výsluní

Datum: 19. 3. 2021

Základní škola Na Výsluní byla v uplynulých týdnech doslova středem Evropy. Navzdory faktu, že je v dnešní době téměř nemožné vycestovat do zahraničí, se projektový tým školy nevzdal a přemýšlel, jak toto omezení překonat.

Loga projektu

Move and collaborate with Erasmus+

Datum: 26. 2. 2021

Proč se stát studentem naší školy? Protože i navzdory současné situaci jsme ve spojení s kolegy ze zahraničí!

Online meeting Řecko

Datum: 31. 12. 2019

Kvůli neuspokojivé epidemiologické situaci ve všech partnerských státech jsme se rozhodli uskutečnit partnerskou výměnu ve virtuálním světě.

ERASMUS + Španělsko 2019

Datum: 12. 12. 2019

Naše základní škola Na Výsluní byla vybrána do projektu ERASMUS+ s tématem“Shrink your ecological footprint“.