Rozlučkový výlet deváťáků v Praze

Rozlučkový výlet deváťáků v Praze

Viděli jsme již světa kraj. Během naší školní docházky jsme navštívili mnohá místa nejen v České republice, ale také v zahraničí.
Ale Prahu, tu jsme si nechali úplně na závěr.

Vyrazili jsme časně z rána, abychom stihli soukromou prohlídku O2 arény. V celém komplexu, který pojme přes dvacet tisíc fanoušků, jsme měli možnost vidět, jakým způsobem se připravuje plocha pro jednotlivé druhy kulturních či sportovních akcí. Pronikli jsme také do backstage k šatně pražské Sparty, k tzv. pivovodům a k dalším technickým prostorám umožňujícím návštěvníkům si plně vychutnat program zvolené akce.

Odpoledne patřilo historickým dominantám Prahy - Prašná brána, Staroměstské náměstí, Týnský chrám, Orloj, Karlův most, Národní divadlo atd.

Do role průvodců byli obsazeni samotní žáci, kteří si k jednotlivým památkám připravili fakta a zajímavosti.

S ubytováním v hostelu Elf jsme byli všichni nadmíru spokojeni a vřele doporučujeme i jiným zájemcům o prohlídku Prahy.

Po vydatné společné snídani jsme vyrazili na vyhlídkové místo Vítkov s proslulou sochou Jana Žižky. V závěru výletu jsme se prošli kolem Španělské synagogy a po světovými obchody proslulé Pařížské ulici až na Václavské náměstí.

Moc děkujeme našim deváťákům za příjemné dva dny.

Mgr. Jana Moravcová, Mgr. Martina Šojdrová