Lízátkový turnaj

vytvořeno: 31.3.2015, před 9 roky v rubrice Kroužek JUDO

Dne 21. března 2015 jsme uspořádali společně se Sokolem Uherský Brod v tělocvičně ZŠ Výsluní další ročník Lízátkového turnaje, který byl určen především pro začínající judisty ve věkové kategorii mláďat (r. 2005 a mladším), to aby si mohli i naši nejmenší závodníci zakusit „chuť“ opravdových závodů. V letošním roce jsme vyzkoušeli i novinku a to soutěž kombinovaných družstev mladších žáků a žákyň, která celý turnaj velmi zpestřila. Turnaje se zúčastnilo celkem 110 závodníků ze sedmnácti oddílů (z toho 15 domácích závodníků z oddílů Sokol Uh. Brod a SKM Výsluní Uh. Brod. Této velké konkurence se naši benjamínci nezalekli a všem se podařilo vybojovat si medaile, diplomy a sladkou odměnu v podobě lízátka.

Výsledky jednotlivých závodníků:

Zlatou medaili získali M. Šlechta, F. Kubík a M. Tomanová.

Stříbro vybojovali J. Volařík, A. Pijáková, A. Zpurná, M. Bábíček, E. Ambruzová, J. Ambruz, a D. Račický.

Na bronz pak dosáhli D. Velecký, T. Vaculík, M. Jánský, O. Machala a O. Novotný

V soutěži kombinovaných družstev ml. žáků a žákyň obsadil tým pod hlavičkou TJ Sokol Uh. Brod nepopulární čtvrté místo. Bohužel naše mladé družstvo se rozpadlo kvůli marodce těsně před soutěží a museli jsme ho doplnit závodníky z oddílu Veselí n. Moravou. Z původní sestavy do bojů nastoupili nakonec jen K. Čičatková, R. Keňo, M. Mikulášek a F. Toman, který však bojoval v barvách SKP Holešov. Všem závodníkům patří velká gratulace za předvedené výkony a umění, které při bojích prokázali. Zároveň děkujeme všem rodičům za pomoc při organizaci celého turnaje. V brzké době budou všichni uherskobrodští judisté pilovat formu na víkendovém soustředění. Před tím je ještě ale čekají další turnaje v Tvrdonicích a Uh. Hradišti.

Další fotky z turnaje je možné si prohlédnout na :

Mgr. Marcel Zbožínek, trenér