2014 - ASTROCOM

Mikroprojekt Astrocom je realizován Hvězdárnou v Partyzánském ve spolupráci s Hvězdárnou Domu kultury v Uherském Brodě hledá a spojuje děti České i Slovenské republiky, které se zajímají o astronomii, kosmonautiku, robotiku a modelářství a snaží se jim v jejich koníčku napomáhat a dále je vzdělávat.

Hvězdný den

Program „Hviezny deň“ byl zaměřen na téma pozorování vesmíru a v rámci mikroprojektu „Astrocom“. Naši žáci absolvovali dopolední program na Domě kultury, kde je čekala poutavá přednáška o kosmických raketách, kosmonautech, letech do vesmíru a prvních lidech na Měsíci. Z celého programu děti asi nejvíce nadchlo přenosné digitální planetárium, na kterém proběhla simulace západu Slunce s východem Měsíce a hvězd. Byly seznámeny se souhvězdími a dokonce jim objasnili, odkud jednotlivá souhvězdí získala svá jména. Za krásného a slunečného počasí mohli pomocí dalekohledů pozorovat Slunce s jeho skvrnami a erupcemi.

Mgr. Šárka Votavová, Ing. Jitka Bartošová

Setkání na orbitě

Ve středu 16. dubna hvězdárna Domu Kultury společně s hvezdárnou v Partizánském pro naše žáky již podruhé  uspořádala astronomické dopoledne, tentokrát  na téma "Stretnutie na orbite".