ZŠ Na Výsluní na Erasmu ve Španělsku!

Erasmus ve Španělsku

Osmičlenná skupina vybraných žáků odletěla se svými učiteli na týden do krásné Valencie na jihu Španělska. Erasmus, který byl zaměřen na aktuální environmentální témata a otázky, probíhal ve spolupráci s MŠ, ZŠ a SŠ v Torrentu poblíž Valencie. Po celý týden měli žáci velmi pestrý program zaměřen na ekologii, obnovitelné zdroje a aktuální hrozby, jimž čelí naše planeta.

Studenti navštívili dechberoucí Valencii, podívali se do přilehlého národního parku Albufera, který propluli na lodi a mohli se tak seznámit s místním ekosystémem, který je striktně chráněný. Čistili les od odpadků v Torrentu, kde se dozvěděli, jak funguje zdejší fauna a flóra.

Zlepšili své jazykové znalosti, ochutnali tradiční jídla, která jim vařila hostitelská rodina a na krátký čas se stali součástí španělské rodiny. Čeští učitelé měli možnost nahlédnout do výuky různých předmětů od mateřské školy až po nejstarší studenty. Rovněž se aktivně podíleli na výuce v anglickém jazyce a načerpali spoustu inspirace.

Erasmus pobyt byl pro všechny nesmírně poučný, zajímavý a nezapomenutelný.

MUCHAS GRACIAS ESPAÑA!!!

Mgr. Jana Moravcová a Mgr. Jitka Tomancová