Zápis žáků do 1. třídy

vytvořeno: 12.4.2017, před 6 roky v rubrice Aktuality v úterý 4. dubna proběhl zápis budoucích prvňáčků.

Letos poprvé v jarním termínu dne 4. dubna 2017 proběhl „zvířátkový“ zápis do prvních tříd. Po příchodu dětí s rodiči do školy jim v orientaci po škole pomáhali žáci 9. tříd, kteří byli tematicky převlečení za zvířátka a děti se zde tak mohly setkat s beruškami, prasátkem, zajíčky, kočkami, nebo dokonce i se samotným sobem. Po zábavné cestě se zvířátky, při níž děti plnily rozličné úkoly, se budoucí prváčci dostali až k paní učitelce, která podle stanovených kritérií posuzovala zralost jednotlivého dítěte. Kromě základních osobních údajů musely děti předvést své znalosti z matematických představ, poznávání barev, geometrických útvarů nebo prostorového vnímání. Při kreslení procvičovaly grafomotoriku se správným držením tužky a při recitování básničky prokázaly správnou výslovnost.        

Tréma na dětech znát nebyla a všechny úkoly se jim podařilo hravě splnit. Jako odměnu za všechny splněné úkoly dostaly děti sladkosti a občerstvení přichystané školní jídelnou, upomínkový list a tašku s drobnými dárečky.

 Poděkování patří všem, kteří se na přípravě zápisu podíleli a zpříjemnili tak budoucím prvňáčkům jejich první den strávený ve škole.

Mgr. Michaela Zimčík Zálešáková


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz