Žákovský parlament opět pomáhá

vytvořeno: 7.1.2020, před 3 roky v rubrice Aktuální dění

                    Jako již každoročně se snažíme s žákovským parlamentem v předvánočním čase uskutečnit charitativní akci. Letos nás napadlo předat vánoční přáníčka nemocným lidem. Dne 19. 12. 2019 jsme se tedy vydali do uherskohradišťské nemocnice potěšit babičky a dědečky, kteří tady budou trávit vánoční svátky. Pomohli nám k tomu děti z prvního stupně tím, že společně se svými paními učitelkami vytvořili vánoční přání.

                    Jako první jsme zavítali do oddělení následné péče, kde jsme si vyslechli srdceryvné příběhy, rozdali přáníčka a zazpívali vánoční koledy vděčným lidem. Úsměvy na tvářích a jejich radost z naší návštěvy byly k nezaplacení.

                     Protože nám zbyla ještě spousta přáníček a sestřičky měly z našeho nápadu potěšit nemocné, pozvaly nás také na dětské oddělení. Tady jsme si společně s dětskými pacienty zazpívali u vánočního stromečku a zpříjemnili tím jejich pobyt v nemocnici.

                     Naše poslední kroky vedly opět neplánovaně na oddělení ošetřovatelské péče, kde jsme byli vřele vítáni. I tady jsme potěšili spoustu starých lidí přáníčky, koledami, ale hlavně naší návštěvou.

                     Z nemocnice jsme odjížděli s pocitem, že jsme alespoň na chvilku dali zapomenout na trápení a smutek některých pacientů. Bylo dojemné si s některými babičkami povídat, přišlo i na naše slzy soucitu.

                     Tato akce nás utvrdila v tom, že Vánoce nejsou jen o dárcích, ale hlavně o lidských setkáních.                                                                                                                     Věra Apoštolová, 9.A© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz