Zájem o projekt Hýbej se a pomáhej předčil očekávání

vytvořeno: 18.12.2020, před 3 roky v rubrice Aktuální dění Třítýdenní výzva projektu Hýbej se a pomáhej je u konce. Smyslem akce bylo dosáhnout prostřednictvím běhu, chůze, jízdy na kole či kolečkových bruslích limitu 10 tisíc kilometrů a díky tomu získat finanční prostředky ve výši 20 tisíc korun na pomoc hendikepovaným dětem ze spolku Kamarádi Uherský Brod. Dosaženého limitu se podařilo dosáhnout v několikadenním předstihu, výzva se setkala s úspěchem.

Vítězka mezi všemi žáky Barbora Němcová, žákyně třídy 9.B, zdolala za 21 dní při prezenční výuce 426 km pěšky, během či na kole. Byla nejsilnější oporou své třídy. S panem učitelem tělocvikářem Tomášem Smetanou soutěžila na dálku. Byl pro ni hnacím motorem, aby dosáhla co nejlepšího výsledku. Šlo o lítý boj. Dva dny před koncem programu jednoznačně vítězila. Barča si pochvalovala: „To by pan učitel musel na poslední chvíli udělat víc než 80 km, kdyby mě chtěl porazit!“  „Tato výzva školy mě velmi bavila,“ zhodnotila na závěr. Barča je výkonnostní závodnice v judu, pro ni byla tato forma pohybu příjemným zpestřením. „Tuto aktivitu jsem zároveň brala jako přípravu na talentové zkoušky na sportovní gymnázium, kam se chci hlásit,” uvedla. Tato třída nakonec dosáhla nejlepšího výsledku ze všech zapojených tříd. V naší soutěži jsme měli 17 týmů, šesti z nich se podařilo zdolat ve stanoveném čase trasu 600 km. Nejrychleji do cíle, kterým pro mě byla Varšava, se dostala právě 9.B, současně pak ve druhém nejlepším čase urazily svých 600 km třídy 3.A (Legoland) a 9.A (Segedin). To potvrzuje, že nejmladší žáci byli plnohodnotnými soupeři těm nejstarším. Třetí příčku a splněnou trasu zvládly také 2.A, 5.A a tým pedagogů. Zaslouženou cenou vítězi je výlet celé třídy do ZOO ZLÍN.

Výtěžek 20tisíc korun byl předán paní Zdence Mahdalové v pátek 18.12. jako zástupci spolku Kamarádi Uherský Brod. “Díky sponzorovi Dřevo Králov s.r.o. nám za naši aktivitu bylo přislíbena částka až do výše 20 tisíc korun. Dosažení takové částky jsme v rámci pilotního projektu považovali za smělý cíl. Přece jen se jednalo o nový a zatím nevyzkoušený projekt. Zájem a zapojení žáků a učitelů byl však veliký, takže jsme vytyčeného limitu dosáhli dokonce s poměrně vysokým přesahem. Chci moc poděkovat panu Pavlu Řešetkovi, provoznímu řediteli Dřevo Králov, s.r.o. za jeho finanční podporu. Dále chci poděkovat všem, kteří se na této akci aktivně podíleli, “ řekla Dagmar Bistrá, ředitelka ZŠ Na Výsluní. Celkově se zapojilo 17 školních týmů včetně týmu členů ŠSK Výsluní a týmu pedagogů (cca 300 dětí a dospělých).


Celkem se najezdilo a nachodilo 14 937 km.


Projekt Hýbej se a pomáhej však není u konce. V příštím roce se totiž plánuje jeho pokračování. “Díky kladné odezvě a zájmu rodičovské veřejnosti se do podobného projektu v budoucnu zapojit, jsme se rozhodli na tuto aktivitu volně navázat také v průběhu příštího roku. Máme již konkrétní nápad, ale zatím si to chceme ponechat jako překvapení, ať je nač se těšit. Určitě však o tom budeme v předstihu informovat,” doplnila závěrem Dagmar Bistrá.

/
Stáhnout soubor: diplomy.pdf

© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz