Výsluňáci zaváleli v recitaci

Předposlední únorový den se v Uherském Brodě nesl ve znamení uměleckých přednesů, které se linuly Městskou knihovnou Františka Kožíka. I naše škola vyslala svá horká želízka v ohni na „básničkový den“, jak to s milou dětskou upřímností pojmenovala jedna z nejmladších účastnic. S nadějí jsme očekávali, kterak se s tímto nelehkým úkolem poperou naši Výsluňáci.

Hojný počet přítomných vypovídal, že nepůjde o snadný úkol, ale my jsme se s tím vypořádali s hrdě vztyčenou hlavou. O tom svědčí právě umístění našich žákyň. Díky Marušce Kučerové jsme získali krásné 3. místo v kategorii 6. a 7. tříd a ten největší úspěch jsme zaznamenali v nejstarší a i nejtěžší kategorii 8. a 9. tříd, když se Natálie Harmanová umístila na krásném 1. místě a Rozálie Ondrášová si odnesla cenu poroty. Natka předvedla skvělý výkon, což vyzdvihla i samotná porota. Ani naše nejmenší želízka nezahálela a odnesla si hned dvě ceny poroty, Denisa Lasáková ze 3.třídy a Ema Minaříková z 1.B. Nutno podotknout, že v těchto kategoriích se setkalo velké množství soutěžících, takže ocenění děvčat je významným úspěchem.

Všem našim nadšencům recitace děkujeme za jejich úžasnou reprezentaci a Natálce budeme držet palce v dalším kole, jež se koná v březnu opět v našem městě.

Mgr. Monika Smržová

© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz