VÝMĚNNÝ POBYT VE ŠVÉDSKU

Naše škola se před dvěma lety zapojila do mezinárodního projektu ERASMUS, za účelem seznámit studenty se způsoby, kterými se dá pomoct našemu životnímu prostředí a zlepšit používání angličtiny v každodenních situacích. Žákyně 9. třídy školy Na Výsluní v Uherském Brodě se s ostatními studenty ze zahraničí toto jaro zaměřili na problematiku znečištění vody. V neděli, 20. března, jsme s naší paní učitelkou angličtiny a naší paní ředitelkou nastoupily na letadlo směřující do severských zemí, kde jsme následně zbytek dne obdivovaly památky a krásně zdobené budovy Dánska. Večer jsme nastoupily na vlak vedoucí nad mořem do Švédského města Malmo, kde jsme se my, žákyně seznámily s rodinami, které se nás po zbytek týdne ujmuly.
Týden probíhal v ekologickém a přátelském duchu. Vedení zahraniční školy pro nás na následujících 5 dnů přichystalo spoustu naučných a zábavných aktivit, jako třeba výrobu papíru, sázení stromů, návštěvu vodní čističky a následné seznámení s průběhem čištění vody, které jsme si mohli sami vyzkoušet ve škole s pomocí chemických prvků a kávového filtru. Podívali jsme se také do Vikingské vesnice poblíž města Staffanstorph, ve kterém jsme se nacházeli. Provázel nás vypravěč příběhů a jeho pomocníci, kteří se starali o vesnici. Vyzkoušeli jsme si střelbu z luku, vikingské cviky a poslechli jsme si starověké legendy z dávných dob, které měly obyvatele vesnice poučit z chyb jejich předků.
Výlet se mi velice líbil a v průběhu jsem si osvojila přirozeně používat anglický jazyk s mými kamarády. Ráda bych se zapojila do dalšího podobného projektu a těším se, až budeme moct přivítat zahraniční studenty do České republiky.

                                                                                                    Kristýna Dufková 9.B


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz