Výlet do KOVOZOO

vytvořeno: 25.6.2021, před 4 měsíci v rubrice Aktuální dění

Pro naše nejmenší žáky byl tento školní rok dost podivný. Chodili i nechodili do školy, ale díky online výuce se navzájem poznávali jinak než je to běžné ve školním prostředí. Všichni zvládli výuku v jazyce českém, matematice a také v předmětu s názvem Člověk a čas. Tady poznávali přírodu, rostliny, živočichy. Naučili se je třídit podle toho kde žijí, jak se pohybují a také to, že všichni patříme do přírody, kterou si musíme chránit. A spojení posledních dvou hledisek splnil náš školní výlet. KOVOZOO ve Starém Městě u Uherského Hradiště je ojedinělou atrakcí nejen našeho regionu. V KOVOSTEEL firmě jsme při projížďce vláčkem viděli třídění kovo odpadu. Asi tady byl každý z nás ohromen prací mohutných mechanických rukou a lisů. Ale to hlavní přišlo poté, kdy jsme vstoupili do areálu ZOO. Děti na vlastní oči viděly, že kovový odpad se dá využít na výrobu různých živočichů, popisných tabulí a ke zpestření oddechových zón. Areál ještě doplňují Muzeum veteránů a Muzeum zemědělských strojů.

Jak prožívali výlet žáci všech prvních tříd a třídy 2.A uvidíte na následujících fotografiích.

Mgr. Irena Michalčíková, tř.učitelka 1.B

Žádné podstránky neexistují.
© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz