„Varhany pro Katedrálu“ a Stonožková ZŠ Na Výsluní v Praze

vytvořeno: 18.12.2018, před 1 rokem v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

Již více než 20 let má ZŠ Na Výsluní tu čest užívat názvu „Stonožková škola“ a spolupracovat s prezidentkou hnutí Na vlastních nohou -  Stonožka paní Bělou Gran Jensen. Hlavní činností Stonožky je podporovat finančně i morálně potřebné děti ve válkou postižených zemích, lidi nemocné a postižené, ale i podpora vzdělávání, vědy a výzkumu. Další v řadě zajímavých doprovodných akcí Hnutí jsou výtvarné soutěže, které podporují osvětu v oblastech podpory charity, ale i v řadě jiných zajímavých projektů. Mezi ty poslední patřila výtvarná soutěž „Varhany pro Katedrálu“. Práce našich žáků si v kategorii skupinové tvorba odnesla příčku nejvyšší a pyšní se diplomem za vítěznou práci. Ocenění za tuto práci a podporu si převzali žáci naší školy v pátek 7.prosince 2019 přímo z rukou pana Dominika kardinála Duky, arcibiskupa pražského a primase českého jako i z rukou paní prezidentky G.Jensen přímo ve Svatovítské katedrále. Naše dílo by dle slov paní Běly mělo být vystaveno v Technickém muzeu v Praze. Význam tohoto úspěchu byl podpořen i odborem školství v Uherském Brodě. Na cestu za převzetím ceny, duchovním rozjímáním, za poznáním, památkami a za vánočně laděnou Prahou jsme od něj obdrželi finanční příspěvek na dopravu. Vycestoval tak do Prahy rekordní počet 70 ti žáků v doprovodu učitelů. Všichni jsme v předvánočním čase pocítili, jak krásné je dělat náš svět lepším. Současně je na místě zmínit, že se našim žákům a  dětem ŠD podařilo v tomto školním roce získat bez mále 10 tis korun za činnost na podporu Stonožky, které budou odeslány v nejbližších dnech na její účet.

PaedDr. Dagmar Bistrá, ředitelka