Vánoční Minecraft v hodinách nové informatiky

vytvořeno: 19.12.2021, před 2 roky v rubrice Aktuální dění V předvánočním čase, kdy se děti těší na dárečky, byl také čas ověřit, co se žáci naučili, a to velmi oblíbenou vzdělávací aplikací Minecraft: Education Edition.

Nejprve bylo třeba importovat připravený svět ze sdíleného prostředí v Teams, které používáme nejen při hybridní výuce, aby s žáky v učebně informatiky mohli pracovat i žáci z domu. Svět jsme si představili a něco málo řekli k tomu, co nás v něm čeká.

První čtyři úkoly se týkaly bezpečnosti na internetu. Ty žáci hodnotili jako "easy". Další dva byly o poznání složitější. Bylo třeba přijít na způsob čtení šifry. Zavzpomínat na hodinu dějepisu, kde s paní učitelkou Smržovou při online výuce zjistili, jak probíhala 2. světová válka, a kdo a čím přispěl k vítězství spojenců.

Za každý správně splněný úkol si žáci vybrali odměnu v podobě části vánočního stromečku, který si na konci cesty sami ozdobili.

Po splnění posledního úkolu se žáci dozvěděli autora šifrovacího stroje Enigma, rozbalili vánoční dárek v podobě fotoaparátu, vytvořili svá portfolia a uložili do svého OneDrive.

Žáky vzdělávací hra bavila, a někteří si ani nevšimli, že je po splnění šesti zajímavých úkolů, jako „dárek“ pod stromečkem čeká závěrečné ověření znalostí z předchozích hodin ;)

Děkujeme za inspiraci kolegyni Monice Lekovské a studentům Microsoft STC (studentské trenérské centrum).  


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz