Úspěch našich družinářů na okrskové recitační soutěži

vytvořeno: 14.11.2014, před 10 roky v rubrice Aktuální dění V pondělí 10. listopadu se sešli na DDM nejlepší recitátoři ze školních družin na okrskové soutěži


V pondělí 10. listopadu se sešli na DDM nejlepší recitátoři ze školních družin na okrskové soutěži, aby předvedli své výkony ostatním dětem a odborné porotě. Výkony děvčat a kluků posuzovala např. paní Josefíková, bývalá vedoucí literárně dramatického oboru na ZUŠ v Uherském Hradišti, herec Slováckého divadla pan Macháček a vedoucí literárně dramatického oboru na zdejší ZUŠ pan Švehlík, který se svými svěřenci každoročně vyhrává celostátní soutěže. Šestice našich nejlepších recitátorů to tedy neměla vůbec jednoduché. Avšak důkladná dlouhodobá příprava přinesla výborné výsledky. Zcela zaslouženě si Adélka Hasenovičová odnesla diplom za 1. diplom za 2. místo ve své kategorii. Výborní ovšem byli i David Lekeš z 1. třídy, Dominika Šojdrová ze 2. třídy i Marika Pavlíková ze 3. třídy, kteří se na okrskovou soutěž probojovali z družinového kola.

Pochvalu si též zaslouží všichni, kteří se nebáli přihlásit do recitační soutěže naší školní družiny. Vždyť přednes básničky neznamená pouhé odříkání naučeného textu, ale je to výsledek dlouhodobé poctivé přípravy. Po výběru textu tzv. na tělo je třeba pochopit básničku, přijít na správné frázování, dynamiku, intonaci, tempo, pauzy. A k tomu přidat odvahu vystoupit před kamarády či cizími lidmi. Kromě už jmenovaných je třeba pochválit Viktorku Němcovou, Elenku Knotkovou, Sabinku Sedlákovou a Míšu Nakládala z první třídy, Adélku Zpurnou, Nelu Stehlíkovou, Káju Smetanovou, Emu Pěrkovou ze druhé třídy a Dominika Zlatého a Adélku Slovákovou ze třetí třídy. Díky jim znají i ostatní kamarádi z družiny spoustu pěkných básniček.

    Dagmar Svobodová, vychovatelka


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz