Tříkrálový turnaj

vytvořeno: 9.1.2023, před 23 dny v rubrice S angličtinou napříč školou i školkou aneb Děti dětem V pátek 6.1.2023 škola ZŠ a MŠ Na Výsluní pořádala tříkrálový turnaj ve sportovních a pohybových hrách.

Do turnaje byli zapojeni všichni žáci II. ročníku a 5. třídy. Žáci byli následně rozděleni do dvou kategorií mladší (5. a 6. třídy) a starší (7., 8. a 9. třídy). Soutěžilo se celkem ve 3 disciplínách. První z nich byl biatlon, kdy žáci štafetově probíhali v co nejkratším čase určenou dráhu, kde byl dribling, slalom, přeskoky přes překážky a střelba (hod na cíl). V této disciplíně si v obou kategoriích nejlépe vedly třídy 6. B a 9. A. Druhou disciplínou byl turnaj ve vybíjené. Hrálo se systémem každý s každým. Každou třídu čekaly celkem tři zápasy. V kategorii mladších vyhrála opět 6. B a kategorii starších 9. A. Třetí a poslední disciplínou byl pětiskok s taškou v ruce. V této disciplíně se postupně celá třída vystřídala po pěti skocích. Snahou bylo naskákat co nejvíc metrů. Nejdelší vzdálenost měla třída 5. A 130 m a 9. A 180 m. Po součtu všech disciplín bylo celkové pořadí následující:

kategorie mladších: 1. místo 6. B, 2. místo 5. A, 3. místo 6. A a 4. místo 5. B,

kategorie starších: 1. místo 9. A, 2. místo 7. A, 3. místo 7. B a 4. místo 8. A+B.

Vítězové v obou kategoriích si odnesli sladkou odměnu v podobě medovníku. Věřím, že jsme si všichni společně užili hezké sportovní dopoledne a na příští rok se budeme zase těšit.

Mgr. Tomáš Smetana, Mgr. Jitka Tomancová

Žádné podstránky neexistují.
© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz