Slovo ředitelky k zahájení školního roku

vytvořeno: 1.9.2020, před 1 rokem v rubrice Aktuální dění

Motto: “Kdo je připraven, není překvapen.“

Vážení rodiče, milí žáci, skvělí kolegové.

Ráda bych vás všechny první školní den pozdravila a popřála do školního roku 2020/2021 hlavně pevné zdraví a pozitivní mysl. Nejvíce myslím na prvňáčky a nové žáky školy. Dnes bychom se za normálních okolností přivítali s panem kouzelníkem, setkali byste se se svými spolužáky a s tolik očekávanou paní učitelkou. Vím, že jde o důležitý radostný den v životě většiny žáků, který se nenaplnil, ale je to jen jedna kostička puzzle skládanky školního roku, bez níž obraz školy také dává smyl.

Naše škola se přes prázdniny intenzivně připravovala na nový školní rok. Vybudovali jsme zcela nový krásný ateliér pro výuku výtvarné výchovy, na dopravním hřišti vyrostla venkovní dřevěná učebna pro dopravní výchovu, v těsné blízkosti školy a v atriu probíhaly celé prázdniny stavební práce na projektu hospodaření s dešťovými vodami, díky čemuž jsme zase dál v prosazování školy s ekologickým zaměřením. Opravili jsme kotelnu a zrekonstruovali kanalizaci ve škole. Všechny práce obnášely velké finanční výdaje, mnoha milionové náklady a cílí k tomu, aby naše moderní škola byla ještě více atraktivní pro nás všechny.

Je jisté, že po celý rok budeme pokračovat v duchu zvýšených hygienických opatření a budeme upevňovat naše návyky při dodržování hygieny, určitě dojde i na používání roušek, které budou patřit k samozřejmé výbavě aktovky, pocítíme komplikovanější organizaci třeba při vydávání obědů a při změnách rozvrhu. V nastávajícím školním roce bude nutný zodpovědný přístup všech pracovníků i rodičů žáků školy. Kdo bude mít zvýšenou teplotu, silný kašel či jiný příznak vážnějšího onemocnění, nebude mít v daný okamžik do školy přístup, budu na tom osobně trvat! Přesto věřím, že tohle společně zvládneme a budeme na školní rok 2020/2021 vzpomínat jako na významný a revoluční.

Ubezpečuji rodiče, že pro případ výskytu infekční osoby ve škole máme dostatečně proškolený a v tuto chvíli i prakticky zacvičený personál, máme školní krizový plán, manuál postupů a jsme vybaveni prostředky, jak vše krok po kroku zvládnout. Máme to pod kontrolou, víme, co je třeba dělat, a proto budou Vaše děti v bezpečí, prosím, důvěřujte nám.

Přeji všem co možná nejzajímavější a obohacující školní rok.

PaedDr. Dagmar Bistrá, ředitelka

Žádné podstránky neexistují.
© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz