Školní a okresní kolo Olympiády v německém jazyce

vytvořeno: 11.4.2021, před 6 měsíci v rubrice Aktuální dění

Také během online výuky se konají soutěže v mnoha předmětech a další z nich byla Olympiáda v německém jazyce dne 6.4.2021.

V ní žáci porovnávají své dovednosti při poslechovém textu, popisu obrázku a konverzaci na vylosované téma, kterým může být např. Rodina, Škola, Kamarádi, Koníčky, Bydlení a podobně.

Do školního kola se aktivně zapojily žákyně 8.ročníku Kristýna Dufková, Karolína Gregůrková a Nela Stehlíková, která také postoupila do kola okresního.

Okresní kolo bylo uspořádáno opět naší školou dne 8.4.2021 a zapojili se do něj kromě ZŚ Na Výsluní soutěžící i vyučující ze škol ZŠ Sportovní Uh. Hradiště, ZŠ Nivnice, ZŠ Prakšice, ZŠ Vlčnov, ZŠ Unesco Uh. Hradiště a Gymnázium Uh. Hradiště. Vyučující opět zasedli v hodnotící porotě. Letošní kolo bylo ale velmi netradiční, protože stejně jako v jiných předmětech probíhalo online. Všichni zúčastnění projevili velkou odvahu, neboť se připojovali z odlišných míst a zařízení, museli se v tomto online prostředí zorientovat a nejenom se přihlásit, ale ještě v něm soutěžit! Po počáteční nervozitě se všem připojení podařilo a soutěž se hezky rozběhla.

I když nám tato nová zkušenost odhalila všemožné záludnosti techniky a jejích online schůzek, vše probíhalo až do zdárného konce a to hlavně i díky panu učiteli Smrtkovi, který s přípravou vypomáhal, vše celou dobu sledoval a byl připraven případný zádrhel řešit.

Nela hezky reprezentovala naši školu a obsadila pěkné 4.místo.

Všem zúčastněným patří poděkování a budeme se těšit na účast v příštím školním roce!

Mgr. Marcela Josefíková

Žádné podstránky neexistují.
© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz