S angličtinou napříč školou i školkou aneb Děti dětem

vytvořeno: 6.1.2023, před 1 rokem v rubrice Aktuální dění

Měsíc prosinec jsme si s žáky 5. – 9. ročníku zpestřili zábavnou, ale i náročnou anglickou vánoční soutěží. Skládala se z pěti vědomostních kol, jednoho pěveckého a jednoho dramatického. Po dobu 14 dnů zájemci z jednotlivých tříd nacházeli na svém určeném místě úkol s vánoční tematikou, který bylo třeba splnit většinou do dvanácté hodiny. Během přestávek tak žáci usilovně luštili anglické křížovky, zápasili se slovesnými časy či pátrali, co to je a kdy se slaví Christmas Eve, Christmas Day či Boxing Day a jaké vánoční zvyky a tradice si připomínají lidé v různých zemích. V hodinách angličtiny a hudební výchovy pak nacvičovali píseň Christmas Alphabet a scénku z pohádky Little Red Riding Hood. Všech devět zúčastněných tříd se v posledním vánočním týdnu prezentovalo před jednotlivými třídami z 1. stupně. A abychom potěšili také naše nejmenší kamarády z mateřské školy, sestavili jsme pěvecký sbor a rozšířili repertoár o české i anglické koledy a užili si s nimi příjemné zpívání i pohádku, kde hlavní role obsadily nejlepší herecké hvězdy z jednotlivých tříd. Malí školkáčci se nenechali zahanbit a na oplátku nám zase předvedli své vánoční vystoupení. A tak vznikl krásný den nazvaný Děti dětem a kdo ví, možná i nová vánoční tradice .)

Mgr. Martina Šojdrová