Rodiče se ptají - ředitelka odpovídá

vytvořeno: 9.9.2020, před 3 měsíci v rubrice Aktuální dění

Je už jisté, že začnete učit ve čtvrtek 10.9.2020?

Poslední dny mě naučily, že jisté není vůbec nic, ještě 2 pracovní dny před zahájením školy by mě nenapadlo, že nezačneme.

V úterý jsme absolvovali druhé kolo testování, jehož výsledky zatím neznáme, netrpělivě je očekáváme a věříme ve stejně pozitivní výsledky (tedy negativní testy) jako při prvním testování. Pokud se podaří laboratoři hradišťské nemocnice vyhodnotit testy do středečního rána (9.9.), budeme schopni ještě ten den dojednat ukončení karantény a ve čtvrtek 10.září 2020 opravdu zahájíme normální výuku.

Prosím, buďte připraveni reagovat na obě možnosti: nastoupit i nenastoupit.

Ujišťuji Vás, že naší snahou je být ve škole a učit!

Bude možné vyřídit ošetřovné pro rodiče?

Tohle byl důvod, proč jsem byla nucena požádat o odlišnou organizaci školního roku MŠMT. Zjistili jsme, že rodiče, kteří nevyužili možnosti nabídnuté alternativní docházky, zůstali s dětmi doma, dokonce je řádně zapojili do nastavené distanční výuky, neměli nárok vyřídit podporu při ošetřování dítěte.

Po úvodních nejasnostech, jestli je třeba vyhlásit ředitelské volno, jestli nás svým mimořádným opatřením uzavřela KHS, která sice poslala učitele do karantény, dětem tak byla znemožněna osobní přítomnost ve škole, protože je neměl kdo učit, ale školu neuzavřela. Nakonec se vše vyřešilo během 2 pracovních dní.  MŠMT nám na základě žádosti o odlišnou organizaci školního roku odsouhlasilo uzavření školy ze závažných a nepředvídatelných organizačních důvodů a posunuli začátek školního roku.

Uzná zpětně ČSSZ rodičovský příspěvek tzv.ošetřovné?

Dnes jsem se dotazovala na ČSSZ jestli bude uznáno zpětně ošetřovné rodičům na základě opožděného vystavení rozhodnutí o uzavření školy, které mám teprve v úterý 8.9.2020 bylo doručeno do datové schránky a věřím, že se s touto situací i tento úřad vypořádá ke spokojenosti rodičů, alespoň tak mi bylo sděleno.

Znamená odklad začátku školního roku automaticky to, že se konec školního roku posune do července?

Neznamená. Na ukončení školního roku toto rozhodnutí nemá vliv.

Žádné podstránky neexistují.
© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz