Rafty na Moravě

vytvořeno: 5.6.2014, před 9 roky v rubrice Aktuality Ze svého dvoudenního výletu se v úterý 3. června vrátilo sedmnáct vodáků a vodušek z 8.A, 8.B a 9.A plus Ivo Vojtík a Dana Janů.

Vláčkem jsme se dopravili do Vnorov a po krátké procházce dorazili k Baťově kanálu. Tam za námi po chvíli připlula loď, která nás převezla na plavební komoru Vnorovy I, místo startu naší plánované plavby po meandrech řeky Moravy. Vybaveni žlutými vestami jsme obsadili i s naším zkušeným doprovodem tři rafty a na více než čtyři hodiny jsme pevnou půdu pod nohami vyměnili za hladinu moravského veletoku. Cestou jsme asi třicetkrát zatočili doleva a a absolvovali pravděpodobně stejný počet zákrutů doprava. V půli svého putování jsme zakotvili na liduprázdné pláži, abychom vydechli a posilnili se, nakonec jsme všichni úspěšně přistáli v Rohatci.

Následovala další cesta vlakem, stejně jako ráno s přestupem ve Veselí nad Moravou. Náš další cíl: zbrusu nový kemp Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi, čtyři vinařské boudy. Pohodový odpočinek a spánek v luxusních chatách jsme prokládali vařením, jídlem a koupáním. První den v jezírku v kempu, druhý den dopoledne na ostrožských jezerech a odpoledne ještě ve Starém Městě. A kdo chtěl, prošel si historické centrum Uherského Hradiště. A odsud potom všichni domů, jak jinak, než vlakem, tentokrát už bez přestupování.

Mgr. Ivo Vojtík


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz