Olympiáda z anglického jazyka

vytvořeno: 17.2.2021, před 3 roky v rubrice PŘEDNOSTI ŠKOLY Navzdory nepříznivé epidemické situaci jsme i letos uspořádali školní kolo soutěže Olympiáda z anglického jazyka.

Toto on-line klání se pro starší kategorii uskutečnilo 4. února 2021 v zastoupení pěti žaček osmého ročníku - Terezy Kročilové, Nely Stehlíkové, Elišky Galuškové, Natálie Bartošové a Kristýny Dufkové. Všechna děvčata bravurně prošla náročným gramatickým testem a porozuměním slyšenému textu. Jejich slovní zásoba, rychlost a obratnost spontánní komunikace dosahovaly při popisu obrázků a konverzaci na dané téma úrovně střední školy. Všem Vám moc děkujeme a vítězce Kristýně Dufkové gratulujeme a přejeme GOOD LUCK v okresním kole, které se uskuteční v březnu.

O pár dnů později jsme do soutěže zapojili také jazykově zdatné mladší žáky, a to Dorotu Bublíkovou, Rozálii Ondrášovou, Ondřeje Mančíka a Samanthu Thibedeau ze šestého ročníku. Poslední jmenovaná byla členem poroty a jazykovou poradkyní, neboť angličtina je pro ni mateřským jazykem. Proti jmenovaným stáli silní soupeři ze sedmé třídy Elen Knotková, David Miča, Tomáš Matoušek a František Šafra. Všem Vám patří poděkování za účast a pěkné výkony. Do okresního březnové kola postupuje se svým přirozeným a po stránce výslovnostní, lexikální i gramatické vynikajícím projevem David Miča. CONGRATULATIONS!

                                                                                      Mgr. Martina Šojdrová


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz