Olympiáda v německém jazyce

vytvořeno: 10.2.2020, před 7 měsíci v rubrice Škola Tento rok 5. 2. 2020 se na naší škole opět konalo okresní kolo Olympiády v německém jazyce v kategoriích I.A, II.A a II.B.

Zúčastnili se jí zástupci základních škol z Uherského Brodu, Starého Města, Hluku, Kunovic, Uherského Hradiště, Bílovic a Prakšic a gymnázií z Uherského Brodu a Uherského Hradiště. Žáci poměřili své dovednosti při poslechovém cvičení, popisu obrázku a konverzaci na vylosované téma.

Naši školu Na Výsluní opět úspěšně reprezentovala Dominika Dufková, předvedla svůj výrazný hlasový projev, své znalosti a znovu nezklamala, neboť tentokrát vybojovala krásné 3. místo. Dominice patří velká gratulace a poděkování za pečlivou přípravu, trpělivost, vytrvalost a hezkou reprezentaci.

Kategorie I.A

1. Machálková Veronika, ZŠ U Pálenice Kunovice
  2. Taftová Zoe, ZŠ Sportovní Uh. Hradiště
  3. Hájek Jáchym, ZŠ U Pálenice Kunovice

Kategorie II.A

1. Kadlček Ondřej, ZŠ Hluk
  2. Dostálek Barbora, ZŠ Unesco Uh. Hradiště
  3. Dufková Dominika, ZŠ Na Výsluní Uh. Brod

Kategorie II. B

1. Ferenc Alan, Gymnázium Uh. Hradiště
  2. Mitáčková Pavla, Gymnázium Uh. Hradiště
  3. Hrubčová Daniela, Gymnázium Uh. Brod

Celkem se soutěže zúčastnilo 19 žáků. Všichni soutěžící získali novou zkušenost mluvit před porotou v dalším cizím jazyce, navzájem se slyšet a sdělit si také své dojmy a zkušenosti.

Postupujícím žákům do krajského kola držíme palce a přejeme i ostatním soutěžícím, aby ze získaných dovedností měli radost a mohli je úspěšně využít v dalším životě.

Mgr. Marcela Josefíková, organizátorka okresního kola

© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz