Okrsková dopravní soutěž školních družin

vytvořeno: 16.5.2014, před 10 roky v rubrice Aktuality V úterý 6. května uspořádala naše školní družina okrskovou dopravní soutěž ŠD

V úterý 6. května se sešlo na dopravním hřišti 32 dětí z 8 školních družin z Uherského Brodu a okolí, aby poměřily své vědomosti a dovednosti z oblasti dopravní výchovy. Závodníci byli rozděleni do dvou skupin, aby soutěž probíhala bez zbytečných prodlev. Zatímco první skupina odpovídala v malém testu na otázky týkající se pravidel chodce a cyklisty, druhá skupina si vybírala jízdní kola přiměřené velikosti a zkoušela si jízdu na nich. Na dodržování předpisů a respektování značek dohlíželi dva strážníci městské policie, kteří též upozorňovali děti na jejich chyby a trpělivě jim vysvětlovali následky chyb v opravdovém silničním provozu. Po rozjížďkách se přesunuli závodníci na skateboardové  hřiště, aby předvedli, jak zvládají kolo při překonávání různých překážek.Jejich jízda byla bodovaná a měřená stopkami. Když  všichni projeli danou trať, přešli zpět na dopravní hřiště a obě skupiny se vystřídaly v činnostech. V soutěži si vedly nejlépe děti ze ŠD Mariánské Náměstí UB, druzí byli závodníci ze ŠD Na Výsluní UB (Věra Apoštolová, Veronika Beránková, Lucie Vaculíková, Adéla Tlachová) a třetí závodníci ze ŠD Pod Vinohrady UB. Ale i soutěžící z Havřic, Bojkovic, Prakšic, Záhorovic a ŠD při Katolické škole byli velmi dobře připraveni.Ke zdárnému průběhu soutěže přispělo krásné slunečné počasí a nadšení soutěžící, kteří bez problémů respektovali pokyny svých vychovatelek a organizátorů soutěže.

Za pomoc při realizaci soutěže patří velký dík pánům Hýžďalům z dopravního hřiště a také strážníkům městské policie, panu Kročilovi a panu Urubčíkovi.

Dagmar Svobodová, vychovatelka ŠD


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz