Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

vytvořeno: 3.3.2022, před 3 měsíci v rubrice PŘEDNOSTI ŠKOLY

Dne 1.3.2022 se na naší škole konalo další kolo Olympiády v německém jazyce.

I přes nepříznivou coronavirovou situaci a opakované karantény v minulých měsících se přihlásilo 12 soutěžících. Všichni žáci se učí němčinu jako druhý cizí jazyk.

Byli to žáci ze: ZŠ Sportovní Uh. Hradiště, ZŠ Staré Město, ZŠ Nivnice, ZŠ Uherský Ostroh, ZŠ Polešovice, ZŠ Vlčnov, ZŠ U Pálenice Kunovice, ZŠ Unesco Uh. Hradiště, ZŠ Strání a z Gymnázia Uherský Brod a Uherské Hradiště.

Soutěžními disciplínami byl opět popis vybraného obrázku a rozhovor na vylosované téma, před komisí složenou z vyučujících němčiny z přihlášených škol.

Přestože se letošní kolo konalo opět online, soutěžící se snažili o co nejlepší výkon, tedy o bohatou slovní zásobu a o správné odpovědi. I když osobní kontakt jakoukoliv technikou nahradit nelze, všichni předvedli zdařilý výkon. Technicky dohlížel na průběh soutěže p. Smrtka a vše proběhlo bez zádrhelů.

Všem soutěžícím přejeme, aby se jim v německém jazyce i nadále dařilo a dobře jej v budoucnu využili, stejně jako i v jiných jazycích a těšíme se na shledání v příštím roce.

Mgr. Marcela Josefíková

Žádné podstránky neexistují.
© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz