Okresní kolo dopravní soutěže

vytvořeno: 27.5.2019, před 6 měsíci v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

Okresní kolo dopravní soutěže se tento rok uskutečnilo v pondělí 20. 5. 2019. Počasí nám letos moc nepřálo, proto jsme museli zrušit jízdy zručnosti, které by byly v deštivém počasí pro závodníky nebezpečné. Na programu tedy byly jízdy na DDH podle pravidel silničního provozu. V prostorách školy bylo stanoviště Červeného kříže, kde závodníci prověřovali své znalosti v první pomoci. Třetí část soutěže byl test z pravidel silničního provozu.

V tomto roce se dopravní soutěže zúčastnilo celkem 66 dětí z 9 škol okresu Uherské Hradiště. V mladší kategorii zvítězilo družstvo ze ZŠ Záhorovice. Na druhém místě se umístilo domácí družstvo ze ZŠ Na Výsluní, třetí příčka patřila ZŠ Březolupy. Nejlepšími jednotlivci ve stejné věkové kategorii byli Fišerová Adéla a Janovský Adam. Druhou kategorii starších žáků vyhrála stejně jako minulý rok ZŠ Prakšice, následovala  ZŠ Sportovní Uh. Hradiště a ZŠ Březolupy. Nejlepšími závodníky této kategorie se stali Michal Harsa a Aneta Kryštofová, která reprezentovala domácí školu ZŠ Na Výsluní.

Poděkování patří všem zúčastněným závodníkům a jejich doprovodům. Děkuji také zapojeným učitelům ze ZŠ Na Výsluní, městu Uherský Brod, Antonínu Poláškovi, Zdeňkovi Patíkovi, Červenému kříži a policii ČR.

Mgr. Tomáš Smetana