Návštěva v ČR

ZŠ Na Výsluní snižuje svoji ekologickou stopu v rámci programu Erasmus

V týdnu od 16.-20.5.2022 se základní škola Na Výsluní stala organizátorem mezinárodního setkání v rámci programu Erasmus, který se zabývá ekologickými aktivitami. Uherský Brod navštívilo přes tři desítky cizinců, kteří se zapojili do aktivit projektového týdne.

V rámci tohoto náročného týdne na účastníky čekala nejen výzva v podobě práce s elektronickou platformou Ecopassenger, vyhodnocování statistických údajů z jednotlivých států, ale také oddech v podobě celodenního výletu na kolech, na raftech, nebo komentovaná prohlídka Brna.

Naše žačky patřily jednoznačně mezi tahouny mezinárodních týmů. „Pokud chtěly být úspěšné, nestačilo jen přečíst si podmínky soutěže od organizátora, musely si udělat vlastní prezentace, kontaktovat zahraniční týmy. To, že to udělaly, je posunulo až do úspěšného cíle. A tak je to podle mě i v životě. Chtějí-li být lidé úspěšní, musejí dělat věci navíc. Samotná škola a teorie nestačí, člověk musí sám chtít posunout se dál,“ uzavírá vedoucí týmu a koordinátorka projektu Erasmus na škole Na Výsluní Mgr. Martina Kůdelová.


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz