Návštěva Španělska

vytvořeno: 11.11.2013, před 10 roky v rubrice Aktuality V době podzimních prázdnin se uskutečnilo první projektové setkání ve Španělsku, místem jednání byla partnerská škola ve městě Valladolid.

V době podzimních prázdnin od 28.10 - 1.11.2013 se uskutečnila první schůzka projektu Comenius ve Španělsku. Účastnili se jí zástupci všech zapojených škol, kteří se společně sešli poprvé.

Na schůzce byly podrobně naplánovány úkoly a pobyty během celých dvou let a rozděleny úkoly škol, které v projektu schváleny nebyly.

Každý zástupce představil svoji školu prostřednictvím prezentace a tištěných materiálů.  Tyto prezentace jsou přístupné na webové stránce TwinSpace a žáci se s nimi ve vyučování v každé škole seznamují.

Cesta se uskutečnila z největší části letecky a obsahovala návštěvu hlavního města Madridu a partnerské školy Narciso Alonso Cortes ve městě Valladolid, které je součástí regionu Kastilie a Leon. Jedná se o školu bilinguální, kde se žáci kromě španělštiny učí vybrané předměty v anglickém jazyce.

K významným místům v této oblasti patří také starobylé město Segovia s římským akvaduktem, katedrálou a historickým hradem Alcazár, v minulosti oblíbeným sídlem španělských králů.

Další navštívenou zajímavostí je přírodní rezervace Duraton River Canyon.

Druhá projektová návštěva se uskuteční v naší zemi v únoru a bude to lyžařský výcvikový kurz v Beskydech, kterého se budou účastnit učitelé i žáci všech spolupracujících škol.

Na společný pobyt se těšíme.

Mgr. Marcela Josefíková, PaedDr. Dagmar Bistrá


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz