Návštěva Planetária žáky druhého ročníku

vytvořeno: 26.3.2023, před 1 rokem v rubrice PŘEDNOSTI ŠKOLY

Proč se střídá roční období nebo proč vlastně máme den a noc? To všechno se dozvěděli žáci druhých tříd při návštěvě Planetária v Uherském Brodě dne 10. března.

Zvědaví žáci se nechali posadit pod simulovanou hvězdnou oblohu a nechali se panem průvodcem přenést do vesmíru.

Při samotné prohlídce vesmíru jsme se postupně zastavovali u jednotlivých planet. U každé z nich jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací, jako např. kolik má každá planeta měsíců, jak to na ní vypadá, která je největší, zda horká či naopak chladná.

Protože v tomto čase právě ve skutečnosti docházelo k setkání dvou planet Venuše a Jupitera, vysvětlil nám pan průvodce, proč k tomuto jevu dochází a jak je můžeme pozorovat na večerní obloze. Všem se první prohlídka Planetária moc líbila a už se těšíme na další.

Mgr. Michaela Z. Zálešáková

© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz