Návštěva Hvězdárny a planetária v Brně

vytvořeno: 5.12.2014, před 6 roky v rubrice Aktuality V úterý 2. 12. se žáci 5. a 6. ročníku vydali na exkurzi do Brna. Cílem exkurze byla návštěva nově zrekonstruované Hvězdárny a planetária.

V rámci  prohlídky  Hvězdárny a planetária  jsme zhlédli nový  výukový pořad “Úžasné planety“ ,  který se promítal  pod hvězdnou oblohou v  sále digitária. V tomto pořadu jsme se vydali na dobrodružnou cestu Sluneční soustavou. Dozvěděli jsme se,  kde se vzalo Slunce a všechny  planety .  Spatřili jsme nejzajímavější zákoutí našeho slunečního systému, odhalili některá planetární „nej“.  Vesmírnou cestu jsem zakončili na naší planetě Zemi a prohlédli jsme si noční oblohu v zimním období. Všichni jsme byli z vesmírné cesty nadšeni, hvězdné nebe v digitáriu  nás přímo uchvátilo.  V závěru  pořadu jsme si mohli ověřit své znalosti z oblasti astrologie a dopadli jsme na výbornou!

Neméně zajímavá byla i  prohlídka  Moravského zemského muzea v Brně,  kde jsme si prohlédli stálou expozici Svět nerostů  a expozici Velká Morava. Seznámili  jsme  se s bohatstvím nerostné přírody Moravy, obdivovali jsme drahé kameny i nálezy ze života starých Moravanů.

Na závěr  exkurze  jsme si   prošli  historické centrum  Brna a v tomto předvánočním období se  i  vánočně naladili na tradičních  vánočních  trzích.

Mgr. Šárka Votavová


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz