Náš jarmark a finanční gramotnost

vytvořeno: 5.12.2019, před 3 měsíci v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

Stejně jako minulý rok, i letos se naši čtvrťáci zapojili do projektu Abeceda peněz zaměřeného na finanční gramotnost. Projekt zaštiťuje Česká spořitelna, která dětem poskytla skutečnou půjčku 3000 Kč.

Cílem firmy bylo vyrobit a prodat na jarmarku výrobky a za získané peníze uskutečnit svůj podnikatelský záměr (výlet do Brna). Třída vytvořila firmu, která se jmenuje Vánočky, zvolila si svého ředitele, zástupce firmy i finančního ředitele. Od začátku školního roku jsme pilně sbírali, sušili, malovali a tvořili, abychom mohli naše výrobky nabídnout.

Náš jarmark proběhl ve středu 3. 12., kde si děti vydělaly neuvěřitelných 16 630 Kč. Jarmark jsme si velmi užili, děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit.

Mgr. Jana Moravcová