Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR 2020/2021

vytvořeno: 1.2.2021, před 2 roky v rubrice PŘEDNOSTI ŠKOLY

V úterý 26. 1. 2021 se naši dva mladí nadějní chemikové utkali o postup mezi nejlepší třicítku do regionálního finále soutěže Mladý chemik. Monika Mihlová se umístila na perfektním 4. místě. Janu Zábojníkovi to taky vyšlo a z 30. místa postupuje.  

Mladý chemik je soutěž, která má na základních školách propagovat chemii. Krajské kolo, které se obvykle koná přímo na Střední průmyslové škole Otrokovice, z důvodu pandemie covid-19 probíhalo distančně formou on-line testu. 880 žáků ze všech zúčastněných krajů absolvovalo test teoretických znalostí, který se skládal z 34 otázek zaměřených na základní chemické vědomosti: určování prvků, správné názvosloví, vyčíslování rovnic, chemické výpočty, poznávání laboratorního vybavení apod.  

Třicet nejúspěšnějších řešitelů z každého regionu postupuje do regionálního finále, které prověří laboratorní dovednosti soutěžících. Termín regionálního finále určí pořádající střední škola podle aktuální epidemiologické situace. 

Vítěz regionálního finále bude Zlínský kraj reprezentovat ve finále, které by se mělo uskutečnit v červnu 2021 na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice.  

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a budeme držet pěsti. 

                                                                                                     Mgr. Jitka Tomancová 


Žádné podstránky neexistují.
© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz