Mini košíková

Tréninky

Po 15:30 - 17:00

Pá 15:00 - 16:30


Trenéři:

Anna Hladilová, Jiří Krejčeřík


Kontakt: 

​Ivo Mikulec

www.basket.ub.cz

Tel.: 777 637 168


2. místo z turnaje minižáků U12 na Slovensku

Přestože ostatní týmy klubu setrvávají ve vánočním klidu, cestovali jsme v sobotu 27. 12. s družstvem minižáků do 12 let na turnaj na Slovensko. Náš spřátelený BBK Bánovce nad Bebravou nás pozval na turnaj, čehož jsme s radostí využili. Družstvo bylo složeno z chlapců i dívek a v koučování jednotlivých pětek se střídali trenéři František Špaček a Dušan Balija.

Výsledky:

 9.00 - Bánovce – Těrchová 45:38p

10.30 - Bratislava - BK Spartak 24:40

12.00 - Těrchová – Bratislava 34:30

13.30 - Bánovce - BK Spartak 40:35

15.00 - BK Spartak – Těrchová 39:38

16.30 - Bánovce - Bratislava 50:33

Konečné pořadí

1. BBK Bánovce nad Bebravou

2. BK TJ Spartak Uh. Brod

3. BK ZŠ Terchová

4. BSC Bratislava

Fotografie na webu http://basket.ub.cz/novinky/zobraz/2-misto-ze-slovenska/

Turnaj oficiálně zahájil primátor města Bánovce a poté jsme nastoupili k našemu zahajovacímu utkání, ve kterém nám byl soupeřem tým BSC Bratislava. Po odehrání jsme měli přestávku, kterou jsme využili na občerstvení. Pořadatelé připravili pro všechny účastníky zdarma párky a po celou dobu točenou kofolu a vineu, což všichni hráči a hráčky ocenili. Následovalo naše utkání s domácím BBK a turnaj jsme zakončili zápasem s Terchovou. Všechny naše souboje byly velmi vyrovnané a prakticky nebylo do konce rozhodnuto ani v jednom z nich. Výrazně větší bojovnost však ukázala sestava dívek, která předvedla mnohem větší chuť po vítězství. Kluci (až na výjimky) působili zakřiknutě a hráli až s přehnaný respektem ze soupeřů. Přes všechny nedostatky musíme děti pochválit za vzájemné povzbuzování se. Zápasy byly všechny vyrovnané a napínavé až do konce.

Poděkování patří i všem rodičům, kteří pomohli s dopravou auty a podpořili mohutně náš tým v tělocvičně.

Organizace turnaje fungovala výborně a rozhodčí posuzovali souboje velmi citlivě s ohledem na dovednosti jednotlivých hráčů. Akce splnila svůj účel a děti nezůstaly jen u televize. Nálada byla skvělá a všichni (i dospělí) jsme si tento den parádně užili. Už se těšíme na další zápasy.

Ivo Mikulec, trenér

Vesele po zápase WU 12

V sobotu 28. listopadu jsme na domácím hřišti přivítali družstvo GEMINI Zlín, kterému se zatím nepodařilo zvítězit a v tabulce bylo na posledním místě. Soupeř do prvního utkání doslova vletěl plný odhodlání. Nedařilo se nám bránit dvě klíčové hráčky Zlína a nepomohla ani změna v obraně, kdy se na nich postupně vystřídaly tři holky, stejně jsme po čtyřech minutách prohrávali 12:8. Při tomto vývoji hry ihned následoval oddechový čas s kladením důrazu na zklidnění hry, těsnou obranu a v útoku dodržování nacvičovaného systému. Následovala šňůra šesti bodů Kiki a tím jsme se dostali do vedení o dva body. První čtvrtinu jsme nakonec vyhráli těsně 22:18. Následovala druhá pětka, kterou vedla Maki s jasným úkolem, udržet vedení a navýšit náskok nad soupeřem. To se holkám podařilo na jedničku a soupeřově druhé pětce nedaly nejmenší šanci. Těsnou obranou nutily soupeře k chybám, ten často nestihl rozehrát z autu v limitu pěti vteřin a hodně přicházel o balony díky špatným přihrávkám. V této čtvrtině nedaly holky ze Zlína ani jeden bod ze hry, házely pouze čtyři trestné hody, z nichž ani jednou neskórovaly. Proto jsme tuto čtvrtinu vyhráli 18:0 a poločas 40:18. Od té chvíle jakoby soupeř rezignoval a hra často připomínala trénink bez obrany s nácvikem dvojtaktů. I proto jsme třetí čtvrtinu vyhráli 26:3 a čtvrtou 32:0. Po závěrečném klaksonu svítilo na tabuli 98:21 v náš prospěch a mohli jsme za bouřlivého potlesku odejít spokojeně do šatny připravit se na odvetu.

Body v prvním zápasu: Kika 2b, Kiki 30b(TH 2/2), Žany 4b, Ami 6b,Maki 24b, Bára 4b, Lucka 2b, Vika 16(2/0), Verča 4b, Terka 6b 

Začátek druhého sobotního zápasu byl opět v režii soupeře, který po minutě hry vedl 4:0. Holky se ale rychle probraly a zakončily čtvrtinu vítězstvím 20:8. Do druhé čtvrtiny opět nastupovala soupeřova slabší sestava, kterou pětka vedená Kiki rozdrtila 38:0. Poločas skončil 58:8 a otázkou již jen bylo, jestli dáme vytouženou stovku. Zápas se chvílemi opět proměnil v trénink dvojtaktů, ale též ve zběsilé ostřelování soupeřova koše jako u Verdunu, kdy nám ke skórování nestačily ani čtyři pokusy v řadě. Zápas nakonec skončil našim vítězstvím 113:25 a holky si opět užily váš potlesk.

Body v druhém zápasu: Maki 14b (TH 6/2), Vika 15 (TH 1/1), Verča 2b, Lucka 6b (TH 2/0), Kiki 46b (1/0), Ami 20b, Terka 4b (TH 2/0), Žany 6b.

 Závěrem je potřeba holky opět pochválit za zlepšující se herní projev. Výborný je také fakt, že v prvním zápasu skórovalo deset holek z patnácti. Holkám, kterým se nepodařilo dát koš děkujeme za předvedenou obranu, kterou též dopomohly k vítězství, jedná se o Zuzi, Emču, Sandru, Deni, a Julču. Tomuto výkonu určitě pomohla pěkná účast rodičů a také jejich soukromé sliby, že za koš se půjde na pizzu a nebude se muset chodit na hodiny trubky. Milí rodiče, ať máte techniky jakékoli, funguje to a díky za to. 

Minižáci výtězně

Ve škole Na Výsluní sehráli v sobotu 18. 10. dopoledne 2. kolo své soutěže minižáci do 12 let (ročníky 2003 a mladší). Tým trenéra Františka Špačka je sužován větším množstvím dlouhodobě zraněných a aktuálně přibyli další marodi s teplotami. 
BK Spartak – Orli Prostějov
1. zápas 50:34
2. zápas 52:32
Proti Orlům z Prostějova se tak mohla postavit jen desítka hráčů, což je minimální a velmi riskantní počet hráčů pro utkání. Velké výkonnostní rozdíly u našich kluků nám nedovolovaly žádné složitější akce. Oba zápasy měly prakticky stejný průběh: hrálo se v rychlém tempu a z naší strany chyběla složitější basketbalová myšlenka. 2-3 hráči na sebe brali odpovědnost a snažili se bodovat z individuálních akcí. Trenéři museli kluky často brzdit, aby hru uklidnili a bezhlavě se nehnali do útoku, které končily zbytečnými ztrátami. Důležitým faktorem pro naše vítězství v obou utkáních se nakonec ukázala vyšší úspěšnost při doskoku a při zakončování nájezdů.
Pokud má tento tým bodovat i v dalším průběhu, musí kluci přidat v trénincích a výrazně zlepšit docházku.
Ivo Mikulec

Basketbalový turnaj 10. 5. 2014

Krásné počasí podtrhovalo v sobotu 10. 5. 2014 parádní atmosféru basketbalového turnaje nejmladších minižáků do 11 let. Akci připravil basketbalový klub TJ Spartak ve spolupráci a ZŠ Na Výsluní a za podpory Nadace Bratří Lužů. Pokračujeme tak v tradici jarních turnajů, kterými vyplňujeme program po ukončení soutěžní sezóny.


Výsledky:

č. utkání             

1.            8:30       BK TJ Spartak Uh. Brod – TJ Jiskra Kyjov                          17:47    

2.            10:00     BBK Bánovce nad Bebravou – BBK Blansko                         34:50    

3.            11:30     BK TJ Spartak Uh. Brod – BBK Blansko                              43:54    

4.            13:00     TJ Jiskra Kyjov – BBK Bánovce nad Bebravou                     60:40    

5.            14:30     BBK Blansko – TJ Jiskra Kyjov                                           54:58    

6.            16:00     BK TJ Spartak Uh. Brod – BBK Bánovce nad Bebravou         48:29    


Tabulka
Tým

U

V

P

Skóre

Body

1.

TJ Jiskra Kyjov

3

3

0

165:111

6

2.

BBK Blansko

3

2

1

158:135

5

3.

BK TJ Spartak Uh. Brod

3

1

2

108:130

4

4.

BBK Bánovce nad Bebravou

3

0

3

103:158

3


Nejplatnější hráč týmu                                                                              

Číslo      Jméno                                 Tým                                                     

15           Ondřej Štangler               TJ Jiskra Kyjov                                                 

11           Ondřej Ševčík                   BBK Blansko                                                     

21           Adam Rychlík                    BK TJ Spartak Uh. Brod                                               

14           Samuel Urban                   Bánovce nad Bebravou                                                              


Nejlepší hráč turnaje                                                                                  

8             Lukáš Kučera                     BBK Blansko                     Blansko, Kyjov, Bánovce nad Bebravou a domácí Spartak Uh. Brod – to byli soupeři, kteří se utkali v soubojích každý s každým. Naše družstvo jsme pro každý zápas sestavili tak, aby se na palubovku dostalo co nejvíce dětí včetně nejmladších ročníků 2006. Ve všech týmech jasně vyčnívali hráči, kteří nastupují také v soutěžích starších kategorií. Dále byly výrazné rozdíly u těch, kteří již dnes trénují 3-4x týdně. Od příští sezóny bude naše smíšené družstvo rozděleno na dvě (chlapci U12 a dívky U12). Tréninky budou 3x týdně a pokud chceme držet krok s konkurencí, musíme maximálně dodržovat docházku a brát to už více vážně. Přestože se jedná o nejmladší kategorii, mohli jsme v sobotu vidět opravdové basketbalové kombinace a také krásné individuální výkony. Všichni diváci si jistě všimli toho, že i u tak mladých hráčů Kyjova a Blanska bylo zřetelné pochopení jedné ze základních basketbalových pouček - najít přihrávkou lépe postaveného spoluhráče. 

Velkým plusem je, že děti měly možnost srovnání s dobrými soupeři a souboje byly vyrovnané.


Rodičům patří poděkování za fandění a vytvoření skvělé kulisy, paní ředitelce ZŠ Na Výsluní PaedDr. Dagmar Bistré za velkou ochotu a pomoc při přípravách turnaje a fotografům panu Mužíkovi a Tomešovi za nádherné obrázky.

Pokud se nestane nic neočekávaného, určitě se do toho příští rok znovu pustíme.


Anna Hladilová a Ivo Mikulec

Aktuálně


Vážení rodiče a přátelé BK Spartak,

v sobotu 21. 12. se uskuteční poslední zápasy letošního programu soutěže. Na tento den jsme do haly přesunuli utkání kategorií U15, U13 a U11. Mezi dvěmi utkáními starších minižáků (cca v 13.30) proběhne nastoupení družstev s představením hráčů a oceníme 3 členy našeho týmu U13. Kritérii hodnocení jsou chování, docházka a celkový přístup k tréninkům a utkáním. Ihned po odehrání zápasů kategorie U13 proběhne nastoupení smíšeného družstva nejmladších minižáků U11 a po představení oceníme stejným klíčem 2 chlapce a 2 dívky.


Bude otevřen bufet (pivo, svařené víno….).


Všechny vás zveme. Věříme, že si uděláte v sobotu odpoledne čas a podpoříte U13 a alespoň krátce také U11. Předbežně jsme dohodnuti na účasti TV Slovácko, která připraví krátkou reportáž o práci klubu s kategoriemi žáků a žákyň. Těšíme se na fanoušky nejen z řad rodičů.


Rodiče U13 prosíme obratem o potvrzení účasti/neúčasti syna.

Datum:  sobota 21. 12. 2013

Soupeř: TJ MEZ Mohelnice

Sraz hráčů U13: v 11.25 v hale 

Místo: Sportovní hala Uherský Brod

Začátek zápasů: 1. zápas 12.15 hod., 2. zápas 14.00 hod.

I.Mikulec


Info ze zápasu 9. 11. 2013


KATEGORIE U11 (roč. 2003 a mladší)


Orli Prostějov – BK Spartak

1. zápas 68:23

2. zápas 55:18


Utkání 3. kola soutěže U11 sehrálo družstvo trenérů Jiřího Krejčiříka a Aničky Hladilové 9. 11. 2013 v Prostějově. Proti naší smíšené sestavě se postavil čistě chlapecký výběr Orli Prostějov. K zápasu jsme nominovali 15 hráčů a hráček, mezi nimiž byli také ti, kteří si ostrý zápas jeli vyzkoušet poprvé. Podle výsledků předcházejících utkání a postavení v tabulce byli domácí Orli jasným favoritem. Hned v úvodu souboje bylo zřejmé, že je soupeř technicky daleko vyspělejší, ale spoustu košů jsme Orlům darovali sami našimi „kopcovitými“ přihrávkami a špatnou obranou. V tréninku vypadá nácvik obrany vždy jednodušší. V zápase děti překvapí rychlost, s jakou se jejich soupeř uvolňuje. Obě utkání nám ukázala, na co se musíme v trénincích soustředit a na čem je potřeba pracovat intenzivněji. Všichni věříme, že se do dalšího kola zase o něco zlepšíme.


Moc děkujeme všem rodičům, kteří nás jeli do Prostějova podpořit.

Další utkání odehrajeme za 4 týdny v Olomouci s jejich silným dívčím družstvem OSK.

Termín je aktuálně stanoven na 7. 12., ale vše se ještě může změnit.


Pořadí

Tým

U

V

P

Skore

Body

1.

Orli Prostějov chlapci

6

6

0

336:138

12

2.

OSK Olomouc dívky

4

4

0

321:92

8

3.

Slavia MBA Kroměříž

4

4

0

163:67

8

4.

BK Lipník nad Bečvou*smíš.

6

2

4

205:270

8

5.

BK Spartak Uherský Brod *smíš.

6

2

4

113:261

8

6.

TJ OP Prostějov dívky

6

0

6

159:368

6

7.

SK UP BCM Olomouc

4

0

4

30:131

4