Mezinárodní týmy na ZŠ Na Výsluní

vytvořeno: 19.3.2021, před 3 roky v rubrice Aktuální dění

Základní škola Na Výsluní byla v uplynulých týdnech doslova středem Evropy. Navzdory faktu, že je v dnešní době téměř nemožné vycestovat do zahraničí, se projektový tým školy nevzdal a přemýšlel, jak toto omezení překonat. Vznikl proto nápad uspořádat evropskou sportovní výzvu, která by umožnila nejen aktivní pohyb venku, ale i každodenní kontakt s vrstevníky v angličtině.

Ve spolupráci se Školním sportovním klubem se nám podařilo oslovit partnerské školy ve schváleném programu Erasmus a vytvořili jsme 10 mezinárodních týmů složených z účastníků z naší školy, Švédska, Řecka, Polska a Španělska. Týmy se samostatně zkontaktovaly a po dobu 2 týdnů spolupracovaly v překonávání stanovených limitů v kategoriích běhu, chůze a tzv. open kategorii (nejčastěji kolo, koloběžka, kolečkové brusle, ale zastoupeni byli i plavci a běžkaři).

Projekt získal po skončení fantastické ohlasy, byl zveřejněn ve švédském denním tisku, mezi nejvíce vyzdvihované patří jeho originalita, denní kontakt s kamarády v zahraničí, sdílení fotografií z aktivit na společném Instagramovém účtu a podpora členů v rámci jednotlivých týmů.

Výsledkem byly nejen dechberoucí výkony všech zapálených sportovců, ale také uvědomění si, že nejsme sami i během lockdown politiky. Jako náplast za bolavá chodidla dostal každý účastník také věcný dárek z jednotlivých států, který vystihoval danou školu a souvisel se sportem obecně (náramky přežití, termolahve, powerbanky, batohy či kšiltovky).


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz