M. Prusenovská obhájila vítězství na turnaji Českého poháru v Brně

vytvořeno: 8.10.2015, před 8 roky v rubrice Kroužek JUDO

V neděli 20.9.2015 se sjela do Brna celá česká judistická reprezentační špička na důležitý turnaj Českého poháru. V sázce byly nominační body pro postup na Přebor České republiky. O to více nás těší, že v této velké konkurenci )celkem 650 závodníků) si naše děvčata vybojovala přímý postup na PČR. 
V kategorii starších žákyň ve váze do 40 kg se podařilo Markétce Prusenovské obhájit loňské vítězství a postoupit na PČR, který se bude konat 24.10.2015 v Jičíně. 
V kategorii mladších žákyň bohužel Kristýnka Čičatková přestoupila do vyšší váhové kategorie a ve váze do 40 kg smolně prohrála o 3. místo, takže obsadila pěkné 5. místo. Také Kristýnka si zajistila přímý postup na PČR mladších žáků a žákyň, které se koná 21.11.2015 v Ostravě.

Obě děvčatům budeme držet palce, ať se jim stejně daří na PČR.

Naši chlapci si budou muset ještě postup vybojovat na dalších turnajích:

Ve kategorii starších žáků ve váze do 46 kg obsadil Martin Mentzl dělené 8-10. místo.

V kategorii mladších žácích ve váze do 42 kg se Jakub Ondroušek se poprvé účastnil Českého poháru, přesto však vyhrál svů.j úvodní zápas, v dalším utkání  bohužel zaplatil nováčkovskou daň a prohrál, takže vypadl. Celkové 15-20 místo ze 40 závodníků je velmi slibné do dalších turnajů.

Všem závodníkům gratuluji a věřím, že příště to pro naše chlapce již bude mnohem lepší a oběma děvčatům budeme držet palce, ať se jim minimálně stejně daří na PČR.

Marcel Zbožínek, trenér


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz