Lyžařský výcvikový kurz 2019

vytvořeno: 6.3.2019, před 4 roky v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

            V tomto roce jsme odjeli na lyžařský výcvik v termínu 11. 2. – 15. 2. 2019 s počtem 26 žáků, ze kterých bylo 14 lyžařů a 12 žáků stálo na lyžích poprvé. Po příjezdu na chatu Miloňová jsme se ubytovali a odjeli na lyžařský svah Machůzky, kde jsme si žáky rozdělili mezi 3 instruktory. Díky práci instruktorů byli všichni žáci po prvních dvou dnech schopni l žovat samostatně. Úsilí tedy mohlo být směřováno k postupnému zdokonalování techniky lyžování. Výuka na svahu probíhala každodenně ve dvou blocích dopoledním a odpoledním.

            O stravování se nám po celou dobu pobytu staraly dvě zkušené paní kuchařky, které měly jednoho pomocníka. Veškeré jídlo bylo připravované s láskou a chutnalo výtečně. Ve středu bylo naplánováno místo odpoledního zaměstnání večerní lyžování, kterého se zúčastnilo celkem 15 žáků.

            Každodenně byl hodnocen pořádek na pokojích. Večer si vždy jedno družstvo s pomocí instruktorů připravilo pestrý a zábavný program pro všechny. Ve čtvrtek na děti čekal v odpoledním výcviku na svahu závod ve slalomu, který všichni úspěšně dokončili.

            Večer byli vyhodnoceni nejlepší závodníci z kategorie chlapců a dívek. Spolu s nimi jsme také zvolili 2 žáky, kteří udělali za týden v lyžování největší pokrok. V průběhu týdne byl postupně plněn celý plán kurzu, který se obešel bez větších zranění a kázeňských přestupků, za což patří všem zúčastněným velký dík. Poslední den jsme od mnoha dětí slyšeli, že by ještě rády zůstaly o týden déle. To všechny organizátory určitě velmi potěšilo.

             Kurz by měl dát všem žákům nejenom základy lyžování, ale hlavně by v nich měl vytvořit pozitivní vztah k pohybu a pobytu na horách. Troufám si říct, že to se nám to povedlo.

                                                                                                                        Mgr. Tomáš Smetana


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz