Lyžařský kurz

vytvořeno: 17.3.2015, před 8 roky v rubrice Aktuality Lyžařskýkurz se konal ve dnech 2. – 6. března ve Velkých Karlovicích na sjezdovceMachůzky.

Po příjezdu jsme se ubytovali, a protože pršelo, vyučující si pro nás připravili program - AZ kvíz a poučení o chování v areálu ubytování a na sjezdovce. Byli jsme rozděleni do tří skupin. To proto, že každá skupina měla za úkol nachystat večerní program. Pak byla večeře, společný program a po něm večerka. A já se moc těšil na další den a doufal jsem, že už budeme lyžovat.

A opravdu! Příští den po snídani jsme vyrazili na sjezdovku. Večerní déšť vystřídalo sluníčko a azurová obloha. Na sjezdovce byl čerstvý prašan. Učitelé nás rozdělili do tří skupin - podle našich lyžařských dovedností. Další dny jsme vždy dopoledne i odpoledne lyžovali. Kromě prvního dne jsme měli nádherné počasí a výborný terén pro výuku lyžování. 

Ve čtvrtek dopoledne si mohla první skupina vyzkoušet i snowboard. A kdo chtěl, mohl na něm jezdit i odpoledne. Na večerní program jsme se všichni moc těšili. Byla diskotéka a karneval. Cenu za nejlepší masku vyhrál David – byl převlečený za břišní tanečnici.

V pátek ráno jsme se museli ještě před snídaní sbalit. Dopoledne jsme ještě lyžovali. Byla soutěž ve slalomu. V kategorii začátečníků vyhrál Martin Burlak a v kategorii pokročilých Eliška Švestková. Po obědě jsme jeli domů.

                                                                                       napsal František Omelka, 7. A


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz