Kamion Na Výsluní

vytvořeno: 14.9.2022, před 1 rokem v rubrice Aktuální dění Ve dnech od 12. do 13 září 2022 bylo možné vidět kamion zaparkovaný u Základní školy a Mateřské školy Na Výsluní. Žáci 6. až 9. ročníků jej zde mohli nejen potkat, vidět, ale i navštívit. Pro malé i velké školáky byl připraven pestrý program z oblasti techniky, žáci si vyzkoušeli sestavit pneumatický obvod, rozpohybovat písty, vymodelovat svůj návrh v Tinkercadu či vytisknout výrobek na 3D tiskárně.

PNEUMATIKA

Žáci poznali základní principy pneumatiky, dozvěděli se, kde všude se využívá a sami si vyzkoušeli vytvářet pneumatické obvody – imitace praktických strojů a řešení ve firmách.

1. modul:
Pneumatika, pneumatický obvod, stavba a sestavování pneumatických obvodů podle schémat.
2. modul:
Sestavování pneumatických obvodů podle vlastního návrhu.

3D TECHNOLOGIE A 3D TISK

Představili jsme si 3D tiskárny. Jejich vznik a vývoj až po současnost. Ukázali jsme si, co všechno lze s 3D tiskárnou vytisknou a jaké to má výhody a nevýhody oproti ostatním výrobním technologiím. Seznámili jsme se s materiály, ze kterých se tiskne a jak samotný tisk vypadá. Nahlédli do programů, jež jsou třeba pro 3D tisk. Vyzkoušeli vlastní tvorbu a tisk, který budeme dále rozvíjet v hodinách nové informatiky.

1. modul:
Návrh – práce v Tinkercadu.
2. modul:
3D modely a 3D tisk.


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz