Informace školní jídelny

vytvořeno: 2.3.2017, před 3 roky v rubrice Aktuality Výdej do jídlonosičů

Vážení strávníci,

od 1.3.2017 dochází k organizační změně výdeje obědů do jídlonosičů, kterou si vyžádalo doporučení dle příručky HACCP – jedná se o zajištění zdravotní bezpečnosti pokrmů připravovaných a vydávaných na                 ZŠ  Na Výsluní. Toto doporučení je v souladu s vyhláškou 137/2004 Sb .

Strávníkům, kteří odebírají jídlo do jídlonosičů pravidelně, bude nachystáno v době mezi 11,00 – 11,30 hodin. Z tohoto důvodu je nutné, aby zde požadované jídlonosiče byly již v tuto dobu. Proto doporučujeme mít jídlonosiče dva, abyste mohli vždy jeden uzavřený zanechat den předem na obvyklém místě (stůl na chodbě). Jídlo bude připraveno a jídlonosiče budou nachystané (uzavřené) k odběru na stejném místě.

Aby nedocházelo k záměně, je nutné mít jídlonosiče označené jménem a druhem požadovaného jídla (menu I. nebo menu II.). je na Vás, zda označíte každý den nebo dáte soupis výběru druhů jídel na celý týden předem. Nachystané jídlo si můžete odebrat kdykoliv během výdeje od 11,10 – 14,00 hod. Aby si jídlo udrželo požadovanou teplotu, je vhodné pořídit si jídlonosič s termoobalem.

V mimořádném případě výdeje obědu do jídlonosiče (první den nemoci) je nutné si jídlonosič rozdělat na tácek a předat na výdeji – přes dveře na chodbě pani kuchařce. Ta jídlo nachystá a vrátí vám rozdělaný jídlonosič s připraveným jídlem. Jídlonosič si můžete rozdělat i složit na výdejně, není nutné na chodbičce.

Tento výdej je možný pouze v době od 11,10 – 11,40 hodin nebo od 12,10 – 12,30 hodin. Tento výdej se týká i výhradně rodičů dětí v první den nemoci.   

 Jídla vydávaná do jídlonosičů jsou určena k přímé konzumaci.