„Hýbej se a pomáhej“

vytvořeno: 25.11.2020, před 3 roky v rubrice Aktuální dění ZŠ Na Výsluní vyzývá k pohybu. Podpoří tak činnost spolku Kamarádi Uherský Brod, který pomáhá hendikepovaným.

Vyřešit nepříznivou situaci ohledně dočasně zrušené tělesné výchovy a sportu ve škole, zároveň předejít zvyšujícímu se počtu dětí s tělesnou nadváhou a k tomu všemu ještě podpořit dobrou věc - to jsou tři hlavní cíle projektu “Hýbej se a pomáhej.” 

“Lámali jsme si hlavu nad tím, jak nahradit momentálně zrušenou tělesnou výchovu a podporovat zdravý životní styl. Současná situace není dobrá a má na tělesnou kondici neblahý dopad. To nám dokonce potvrdili někteří rodiče našich žáků. Proto jsme si řekli, že s tím něco uděláme,” uvádí k námětu projektu „Hýbej se a pomáhej“ ředitelka školy ZŠ Na Výsluní Dagmar Bistrá. 

Projekt je postaven na myšlence aktivního pohybu, který je zaznamenáván na sportovní mobilní aplikaci, případně přes Mapy Google. Žáci sami nebo za pomoci svých rodičů touto cestou sbírají kilometry, které budou po skončení akce převedeny do finanční podoby. “Žáci s učiteli místo hodin tělesné výchovy, ale i v čase mimo vyučování mohou chodit na procházky, běhat, jezdit na kole, kolečkových bruslích či na koloběžce. Každý jejich kilometr zaznamenaný na mobilní aplikaci či doložený mapkou z Google mapy pak má hodnotu dvou korun. 

Takto nastřádané kilometry pak zhodnotí naše partnerská firma Dřevo Králov, kterou jsme oslovili ke spolupráci, a převede je do finanční částky. Tyto peníze pak věnujeme dětem z Uherského Brodu ze spolku Kamarádi Uherský Brod. Tak trochu v duchu děti pomáhají dětem. Nezapomínáme však ani na naše žáky, které za jejich snahu také odměníme hodnotnými dárky. A očekávám, že ani pedagogové nezůstanou pozadu a také svými výkony podpoří dobrou věc. „Věříme, že touto cestou se můžeme společně aktivně bavit, ale zároveň pomáhat potřebným.” uzavírá Dagmar Bistrá. 


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz