Hvězdný den

vytvořeno: 14.3.2014, před 9 roky v rubrice Aktuality Žáci 6. a 7. ročníku se ve čtvrtek 13. března zúčastnili programu „Hviezny deň“.

Program „Hviezny deň“ byl zaměřen na téma pozorování vesmíru a je realizován Hvězdárnou v Partyzánském ve spolupráci s Hvězdárnou Domu kultury v Uherském Brodě v rámci mikroprojektu „Astrocom“. Tento mikroprojekt hledá a spojuje děti České i Slovenské republiky, které se zajímají o astronomii, kosmonautiku, robotiku a modelářství a snaží se jim v jejich koníčku napomáhat a dále je vzdělávat.

Naši žáci absolvovali dopolední program na Domě kultury, kde je čekala poutavá přednáška o kosmických raketách, kosmonautech, letech do vesmíru a prvních lidech na Měsíci. Z celého programu děti asi nejvíce nadchlo přenosné digitální planetárium, na kterém proběhla simulace západu Slunce s východem Měsíce a hvězd. Byly seznámeny se souhvězdími a dokonce jim objasnili, odkud jednotlivá souhvězdí získala svá jména. Za krásného a slunečného počasí mohli pomocí dalekohledů pozorovat Slunce s jeho skvrnami a erupcemi.

Za tento zážitek děkujeme astronomům obou hvězdáren.

Mgr. Šárka Votavová, Ing. Jitka Bartošová


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz