Historie

vytvořeno: 1.9.2012, před 11 roky v rubrice Kroužek JUDO V únoru loňského roku 2002 byl při III. ZŠ v Uherském Brodě založen nový oddíl juda pod záštitou sportovního klubu SKM Výsluní ČSAPV.

V únoru loňského roku 2002 byl při III. ZŠ v Uherském Brodě založen nový oddíl juda pod záštitou sportovního klubu SKM Výsluní ČSAPV. Společně s uvedenou Českou asociací sportu pro všechny se na jeho vzniku výrazně podílelo i ředitelství III. ZŠ, jmenovitě paní ředitelka PaeDr. Dagmar Bistrá a pan učitel Mgr. Jan Hýžďal. V červnu 2002 byl oddíl juda SKM Výsluní ČASPV přijat za člena Českého svazu juda.

Pod vedením zkušených trenérů pana Josefa Berky, ing. Josefa Kostky a ing. Marcela Zbožínka se učí členové přípravky a pokročilí závodníci oddílu základům tohoto krásného, ale náročného sportu. V současné době navštěvuje tréninky 19 členů oddílu juda. 
Pravidelně se zúčastňujeme judistických závodů v okolních městech v Uh. Hradišti, ve Veselí n. M., v Kroměříži, v Hulíně, v Blansku, v Olomouci atd. 
V době hlavních prázdnin se zúčastníme sportovního soustředění a letního sportovního tábora v lokalitě Moravského krasu společně s mladými judisty z Prostějova, Blanska, Veselí n. Moravou.

© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz