FIT DAY

vytvořeno: 11.2.2019, před 10 měsíci v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

31. leden 2019 byl nejenom dnem, kdy se školákům rozdávalo pololetní vysvědčení, ale na naší škole i dnem, který byl pro děti plný různorodých aktivit, zpříjemňujících jim čekání na výsledky.Již v loňském roce jsme tento den oslavili sportem spolu se žáky, kteří měli chuť si zacvičit. Letošní rok přinesl nabídku pro všechny žáky naší školy, nejenom pro nadšené sportovce.Žáci prvního stupně si zasoutěžili v tanečním aerobiku, všichni byli moc šikovní a pro porotu nebylo snadné vybrat ty nejlepší, kteří stanuli na stupni vítězů a odnesli si vítězné medaile.

Pro žáky druhého stupně byla nabídka o něco pestřejší, aby si každý mohl vybrat dle svých zájmů.Sportovní nadšenci se opět sešli ve velké tělocvičně, kde si dali pořádně do těla při lekci tanečního aerobiku, P-classu (druh aerobiku zaměřeného na formování svalstva) a Tabaty (intenzivní intervalový trénink pro zvýšení kondice a síly).Žáci, kteří měli zájem o kurz sebeobrany se věnovali pod vedením zkušeného instruktora v malé tělocvičně judu.Tvořiví žáci měli možnost si ve výtvarné dílně vyrobit karnevalové masky anebo ve školní dílně zúročit svoji zručnost při výrobě domečků pro hlodavce, krmítek pro ptáčky anebo loutek.Den to byl vskutku vydařený, všichni žáci odcházeli domů spokojeni a pevně věříme, že v dalších letech budeme v této tradici pokračovat.

Mgr. Alžběta Simanová