Fašankové dopoledne v ZŠ Na Výsluní

vytvořeno: 3.3.2022, před 3 měsíci v rubrice PŘEDNOSTI ŠKOLY

Pondělí, 28.února 2022, bylo v ZŠ Na Výsluní ve znamení lidových zvyků. Vesnice Uherskobrodska jsou jejich dodržováním velmi známé. Proto jsme se rozhodli přiblížit žákům školy toto období dovozem folkloru jedné z nich – ze Strání.

O fašankových obchůzkách a tancích Uherskobrodska získali žáci osmého devátého ročníku podrobné informace od PhDr. Pavla Popelky, rodáka ze Strání, člověka, který se tomuto tématu a lidovým tradicím regionu věnuje celý svůj život.

Děti z národopisného souboru Javorinka, který je vedený pod ZŠ a ZUŠ Strání, předvedli tance a písně této vesnice. O hudební doprovod se postarala dětská muzika Straňané z téže školy. Naši žáci si mohli vyzkoušet základní taneční prvky a také si zazpívat. Všechny účinkující odměnili svou pozorností během jejich vystoupení a velkým potleskem na závěr.

Mgr. Irena Michalčíková

Žádné podstránky neexistují.
© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz