Exkurze na Policii ČR

vytvořeno: 14.11.2018, před 1 rokem v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

V úterý13.11. se děti 3.oddělení školní družiny vydaly na prohlídku služebny městské Policie ČR v Uherském Brodě. Po příchodu je přivítal nadpraporčík Zbyňek Šturza. Děti čekala prohlídka kamerového systému, viděly k čemu slouží, kde jsou kamery umístěny a jaký je jejich rozsah. Následně se přesunuly do cely předběžného zadržení, kde si mohly vyzkoušet, jak nepříjemný je pocit v uzamčeném prostoru. Při odborném výkladu pana Šturzy bylo dětem umožněno držení zbraně, pušky a v neposlední řadě i obušku.

Největší zážitek však měly při dechové zkoušce na alkohol a prohlídce služebního automobilu. Nakonec na děti čekala odměna v podobě pexesa, reklamních materiálů o bezpečnosti na internetu a sladkosti. Děkujeme za krásné zážitky.

Mgr. Dana Janů