ERASMUS + Španělsko 2019

vytvořeno: 12.12.2019, před 4 roky v rubrice ERASMUS + Španělsko 2019

Naše základní škola Na Výsluní byla vybrána do projektu ERASMUS+ s tématem“Shrink your ecological footprint“. Tento rok bylo pět našich žáků v doprovodu dvou paní učitelek Kůdelové a Šmilauerové vysláno do Španělska jako zástupci celé naší České republiky.

                              Dne 24.11. v půl druhé ráno jsme vyrazili na cestu nejprve do Vídně odkud jsme letěli letadlem přímo do Madridu, hlavního města Španělska. Měli jsme tu možnost poznat i kulturní stránku Madridu, tak jsme neváhali a s chutí šli do toho. Prošli jsme si většinu významných památek, bohužel nezbyl na všechny čas. Mně osobně se nejvíce líbil národní park Sierra Nevada, je to kouzelné místo. Navštívili jsme také náměstí Plaza Mayor, kde jsme se mohli vidět typickou španělskou sochu medvěda, který jedl plody planiky. Také jsme mohli vidět Royal Palace, královský palác, a mnoho dalších nádherných památek.

                             Po ukončení naší aktivity „poznávání Madridu“ naše cesta vedlo do Navalmoral de la Mata. V tomto městě jsme už jen netrpělivě čekali na příjezd našich výměnných studentů s jejich rodinami. Po jejich příjezdu jsme se už každý vydali svou cestou a viděli jsme se až ráno v jejich škole ve městě Tiétar.

                              První den byl takový spíše seznamovací, nesmím však zapomenout i na aktivity, mohli jsme si zkusit tradiční způsob, jak vytvořit hliněnou cihlu. Další dny jsme například navštívili místní radnici a pana starostu, stavěli a zateplovali českou stavebnici dřevěných domků, absolvovali přednášku o zateplování a mnoho dalšího.

                                Ve čtvrtek jme měli tu čest navštívit i další místa v tomto okolí. Jeli jsme do města Cáceres, kde jsme viděli jejich typickou architekturu, pak jsme jeli na exkurzi do nedaleké firmy zabývající se ekologií a úsporným zateplováním domů. Po skončení této prohlídky jsme se autobusem přesunuli do nádherného supího parku. Tam jsme měli menší túru na nedaleký hrad. Můžeme být na sebe pyšní, protože náš Czech team vystoupal až na vrchol jako první.

                                 V pátek nás vzali do sousední vesnice Villanueva de la Vera, kde jsme se spolu s paní průvodkyní mohli pokochat krásnými dřevěnými domky a jejich zajímavými balkony. Pak už jsme jeli zase do školy, kde jsme měli závěrečný večírek s občerstvením a celkovou rozlučkou.

                                 V sobotu ráno v půl šesté jsme se zase potkali v Navalmoral de la Mata, kde jsme se všichni rozloučili a odjížděli domů. Zpět do Uherského Brodu jsme přijeli ve tři hodiny odpoledne, kde nás nadšení rodiče už předem čekali s úsměvy na tvářích a s balónky.

A tímto děkuji naší škole, že jsme se mohli zúčastnit tohoto výměnného pobytu, kde jsme mohli poznat nejen španělskou kulturu, zlepšit své schopnosti v anglickém jazyce, ale i poznat nové přátele.


Dominika Dufková a Věra Apoštolová 9.A

Veškeré materiály uvedené na této stránce vznikly za finančního přispění fondu Erasmus+ Evropské unie.
Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise nezodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.”

© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz