Drakiáda 2022 aneb čekání na podzimní vítr

vytvořeno: 24.10.2022, před 2 roky v rubrice PŘEDNOSTI ŠKOLY Přišel podzim a děti z 1. stupně byly jako každý rok vyzvány, aby si nachystaly své draky.

Podzimní počasí je proměnlivé, proto jsme každý den pečlivě pozorovali meteorologickou předpověď na radaru a nebo jsme jen pohledem z okna přivolávali příhodný vítr. Každá třída podle svých možností a v rámci tělesné výchovy vyběhla za školu na nedaleké pole, kde děti s radostí vypustily své dlouho zahálející draky. Některý třídám se počasí vydařilo natolik, že se paní učitelky bály, že draci odletí i s dětmi. Naopak některé třídy musely pomoct svým drakům v letu nepřetržitým během. Děti zažily spoustu radosti u vznášejících se draků, ale i strastí při vymotávání zapletených draků a objevily se i slzičky, když některý drak skončil na stromě, popř se úplně rozbil. To všechno však patří k pouštění podzimních draků a věřím, že děti si rády tuto zábavu zopakují i příští rok.

Mgr. Michaela Zimčík Zálešáková