Dopravní soutěž mladých cyklistů ON-LINE

vytvořeno: 28.6.2021, před 1 rokem v rubrice Aktuální dění

Dne 7. června jsme se s žáky 5. a 6. třídy zapojili do letošní Dopravní soutěže mladých cyklistů, která je letos poprvé online. Mladší i starší kategorie dostaly za úkol vytvořit naučné video nebo prezentaci na cca 3-5 minut. Obě kategorie měly možnost vybírat ze 6 různých témat. Každou kategorii tvořili vybraní žáci (2 dívky a 2 chlapci). Po týmové domluvě si zvolili jedno z témat a společně vymysleli, jakým způsobem bude nejlepší téma odprezentovat.  

Mladší kategorie si zvolila téma číslo 6. Memento: poučení z mé cesty do školy; co bych poradil/la a doporučil/la svým vrstevníkům nebo mladším spolužákům, aby cestu do školy zvládli bezpečně a s radostí. Děti postupně vytvářely různé situace po cestě do školy a snažily se vždy znázornit vhodné a nevhodné chování. 

Starší kategorie vybrala 2. Než vyjedu – kontrola technického stavu jízdního kola – na co nezapomenout před jízdou; jak kvalitní jízdní kola používají lidé z mého okolí (moji rodiče, prarodiče, sourozenci, vrstevníci…); reálné zkušenosti, příklady (pozitivní, negativní). Žáci se rozdělili na 2 skupiny a postupně ukazovali cyklistu vzorného a jako opak cyklistu, který se o technický stav kola nezajímá. 

V průběhu září bude odborná komise jednotlivé výstupy hodnotit a posílat školy do případných dalších kol soutěže. Všem zúčastněným dětem bych chtěl moc poděkovat za velkou snahu a nápady při vytváření video sekvencí.  

                                                                           Mgr. Tomáš Smetana


Žádné podstránky neexistují.
© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz