Deváťáci u soudu

vytvořeno: 28.5.2014, před 9 roky v rubrice Aktuality Dne 28. května 2014 se žáci 9. ročníků účastnili velmi zajímavé besedy na téma: prevence kriminality.

Akce, kterou pořádala Probační a mediační služba ČR (PMS), se konala v nové budově Okresního soudu ve Zlíně. V první části pracovníci PMS žáky seznámili se základy trestních předpisů a trestního řízení s cílem zvýšit právní vědomí mladistvých. Přednášející dali žákům velký prostor k zamyšlení a diskuzi a svou přednášku doplňovali o konkrétní příběhy z každodenního života.

Druhá část se odehrávala ve skutečné soudní síni Okresního soudu, kde si žáci pod vedením přednášejících sami zahráli simulovaný soudní proces v trestní věci. Rozdělili si jednotlivé role, někteří se stali soudci, jiní žalobci, obhájci, svědky a někteří se museli zhostit i role obžalovaných. Příběh trestného činu jim pracovníci PMS zadali. Žáci se do svých nových rolí velmi rychle vžili, takže předvedli velmi živé a humorné soudní stání. Za což byli pracovníky PMS velmi dobře hodnoceni a pochváleni.

Pro žáky, ale i pro dospělé to bylo velmi užitečné a příjemně strávené dopoledne. Již teď se těšíme na další spolupráci.

Ing. Jitka Bartošová


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz