Dětské dopravní hřiště při ZŠ Výsluní a dva jeho rekordy

vytvořeno: 1.12.2021, před 2 měsíci v rubrice Dětské dopravní hřiště Dopravní hřiště zažilo v roce 2021 hned dva rekordy. Dosáhlo nejvyšší roční návštěvnosti za dobu své existence a jako jediné ve ZK zajistilo distanční výuku v době uzavření škol.

Narozdíl od minulého školního roku, kdy se výuka na začátku října 2020 přesunula do distanční formy a veškeré činnosti na DDH byly pozastaveny, konstatujeme s radostí, že výuka a provoz DDH při ZŠ Na Výsluní v končící podzimní sezóně 2021 proběhla ve stejném režimu, jak jej známe z normálních školních let – tedy prezenčně. Jarní část výuky v minulém školním roce úspěšně zvládlo téměř 500 žáků čtvrtých tříd. Troufám si tvrdit, že online forma výuky na vědomosti žáků neměla zásadní dopad. Naše DDH bylo totiž jedním z mála v ČR, kde se výuka ani v lockdownu nezastavila, děti v distanční výuce skvěle reagovaly a šlo vidět, že to pro ně byla příjemná změna a zpestření ostatních předmětů distanční výuky. Učitel Mgr.Tomáš Smetana výuku v minulém školním roce přes všechny změny hodnotí, jako zdařilou a přínosnou. Nepochybuje, že dětem dala potřebné základy pro bezpečné zvládání nejrůznějších dopravních situací. Podzimní část výuky v tomto školním roce 2021/2022 se pomalu chýlí ke konci a hřiště navštěvují poslední třídy z celkově naplánovaných 37 v ORP Uh.Brod.

Za období květen–listopad roku 2021 nás navštívilo celkem 5 157 návštěvníků, což je rekord v návštěvnosti za všechny předcházející roky, doplnil správce hřiště Vítězslav Bistrý. Skutečnost, že jsme zahájili sezónu až v květnu nijak nesnížila účast – naopak. Navýšit návštěvnost se podařilo díky tomu, že jsme rozšířili pro letní měsíce provozní hodiny tak, aby se na „dopravku“ dostaly děti denně v pracovních dnech od 9:00 do 18:00 hodin. Podařilo se nám dokoupit nové a atraktivní vybavení. Naše hřiště nabízí k zapůjčení kola, koloběžky, odrážedla, šlapací káry a elektrické motorky pro nejmenší. Děti ve věku 3 – 11 let mají poměrně širokou nabídku vyžití. Od prosince nastane zimní údržba, kdy projde všech 109 kusů jízdních kol a vozidel generální údržbou. Prostředky na provoz DDH poskytuje majoritně zřizovatel Město UB, významnou část prostředků zajišťuje Zlínský kraj, v neposlední řadě nám přispívají dárci. Jako nejvýznamnějšího bych uvedl Nadaci Bří Lužů.

Dopravní hřiště bude od začátku prosince do zhruba poloviny března uzavřeno, a to pro výuku i veřejnost. Znovu se pak otevře na jaře v průběhu měsíce března 2022, kdy bude pokračovat výuka s plněním požadavků na průkaz cyklisty. Společně se již nyní těšíme, že se na dopravním hřišti společně potkáme.

Mgr.Tomáš Smetana, Vítězslav Bistrý

Žádné podstránky neexistují.
© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz